Trwa ładowanie...

"The Imitation Game": Rozpoczęły się zdjęcia

"The Imitation Game": Rozpoczęły się zdjęciaŹródło: Kino Świat
dus2m8h
dus2m8h

Ruszyły zdjęcia do filmu "The Imitation Game". Obsada powiększyła się m.in. o Rory'ego Kinneara, Charlesa Dance'a, Allena Leecha i Matthew Bearda.

Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Produkcja przedstawi historię życia Alana Turinga, genialnego matematyka i kryptologa. Żyjący w latach 1912-1954 Turing, przyczynił się do złamania kodu Enigmy oraz do powstania nowej nauki - informatyki. Zaprojektował pierwszy elektroniczny komputer i wynalazł tak zwany test Turinga, za pomocą którego do dziś szacuje się zdolności maszyn do posługiwania się naturalnym językiem i do logicznego, samodzielnego myślenia. Sukcesy w życiu zawodowym nie przełożyły się na powodzenie w życiu osobistym. W 1952 roku Turing przyznał, że jest homoseksualistą, za co został skazany przez sąd za naruszanie moralności publicznej. Chcąc uniknąć więzienia, zdecydował się na rozwiązanie alternatywne - kastrację chemiczną. Wyrok sprawił, że naukowiec został odsunięty od ważnych badań i poufnych informacji. W 1954 Turing popełnił samobójstwo zjadając zatrute cyjankiem jabłko. Podobno właśnie to zdarzenie było inspiracją dla Steve'a Jobsa do stworzenia słynnego logo koncernu Apple.

W obsadzie w rolach głównych znaleźli się Benedict Cumberbatch, Matthew Goode, Keira Knightley i Mark Strong. Na planie pojawili się również Matthew Goode, Rory Kinnear, Charles Dance, Allen Leech i Matthew Beard.

Za kamerą "The Imitation Game" stanął norweski reżyser Morten Tyldum. Scenariusz na podstawie książki Andrew Hodgesa "Alan Turing: The Enigma" napisał Graham Moore.

Zdjęcia już trwają i są realizowane w Wielkiej Brytanii.

dus2m8h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dus2m8h