Trwa ładowanie...

''Transformers 3'': Kulisy tworzenia efektów specjalnych w filmie 3D [wideo]

''Transformers 3'': Kulisy tworzenia efektów specjalnych w filmie 3D [wideo]Źródło: UIP
d2nrlg5
d2nrlg5

31 stycznia w USA swoją premierę Blu-ray będzie mieć trzecia część "Transformers", na której oprócz filmu znajdziemy pokaźną liczbę dodatków w postaci materiałów zakulisowych. Jednym z nich będzie wideo prezentujące kulisy powstawania efektów specjalnych w trójwymiarowej produkcji.

W sieci pojawił się 90-sekundowy fragment jednego z dodatków, w którym możemy posłuchać twórców filmu, w tym reżysera Michaela Baya, opowiadających o trudnościach związanych z przygotowaniem efektownych tricków wizualnych w dziele nakręconym w 3D. Specjalnie na potrzeby "Transformers: Dark of the Moon" Bay musiał nieco zmienić styl kręcenia scen akcji, uciekając się do nieco dłuższych niż zwykle ujęć i mniejszej ilości najazdów kamery.

Dużo więcej pracy w przygotowaniu filmu mieli także montażyści, którzy musieli popisać się dodatkowymi umiejętnościami przy nakładaniu animacji komputerowej na poszczególne klatki filmu.

Osobom posługującym się językiem angielskim polecamy także 13-minutową rozmowę Jamesa Camerona z Michaelem Bayem na temat kręcenia filmów w technologii 3D.

d2nrlg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nrlg5