Trwa ładowanie...
d20aqdz

"Twój Vincent": gorące przyjęcie za oceanem. Przedpremierowe pokazy w Polsce

"Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana faworytem do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany - takie głosy pojawiają się w ważnych mediach światowych. Film jest już po premierze w Stanach Zjednoczonych i został tam przyjęty niezwykle entuzjastycznie, a w piątek 6 października trafi do kin w Polsce. Wcześniej będzie prezentowany na pokazach przedpremierowych w wybranych kinach. Dostępny jest już również soundtrack ze wspaniałą muzyką Clinta Mansella.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od obrazu do postaci na ekranie
Od obrazu do postaci na ekranie (Materiały prasowe)
d20aqdz

"The Hollywood Reporter” opublikował pierwsze przewidywania dotyczące nadchodzących Oscarów. "Twój Vincent” jest wymieniony jako faworyt w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany, zostawiając w tyle filmy z serii "Lego”, czy "Dzieciak rządzi”. Twórcy polsko-brytyjskiej koprodukcji mają już na koncie Nagrody Akademii - Hugh Welchman w 2008 roku otrzymał statuetkę za animowanego "Piotrusia i wilka”.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Od czasu międzynarodowej premiery "Twojego Vincenta” na prestiżowym festiwalu w Annecy filmowa historia o tajemniczej śmierci van Gogha gościła na łamach najważniejszych światowych mediów. Recenzenci takich tytułów, jak "Deadline”, "Variety”, "The New York Times”, "The Telegraph”, "Times Journal International” piszą o oszałamiającym efekcie "Twojego Vincenta”. Film podbija również serca widzów: po premierze w Nowym Jorku oceny użytkowników portalu Rotten Tomatoes utrzymują się na poziomie 94% - to najwyższa ocena wśród wszystkich filmów będących obecnie na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych!

d20aqdz

"Twój Vincent” wejdzie na ekrany polskich kin 6 października, jednak w wybranych kinach będzie można obejrzeć go wcześniej, na pokazach przedpremierowych - pełna lista :

Zobacz zwiastun filmu "Twój Vincent":

Pokazy przedremierowe

Niedziela, 1 października

d20aqdz

Gdańsk - Helios Alfa
Katowice - Rialto
Kraków - Pod Baranami
Łódź - Helios Sukcesja
Olsztyn - Helios
Poznań - Helios Posnania, Multikino Stary Browar, Muza
Rzeszów - Multikino
Warszawa - Atlantic, Multikino Ursynów, Nove Kino Wisła
Wrocław - DCF, Helios Magnolia, Multikino Pasaż Grunwaldzki, Nowe Horyzonty

Wtorek, 3 października
Cinema City - seanse specjalne dla posiadaczy karty Unlimited
Kraków Agrafka

Środa, 4 października
Warszawa Nove Kino Wisła w cyklu "Krytycznym okiem”

Czwartek, 5 października
Wrocław Nowe Horyzonty w ramach Festiwalu "Si, señor”

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

"Twój Vincent” zachwyca widzów nie tylko warstwą wizualną, ale i muzyką wybitnego kompozytora Clinta Mansella, znanego również ze współpracy z Darrenem Aronofskym, m.in. przy takich filmach, jak "Requiem dla snu”, "Czarny łabędź”, czy "Źródło”. Dorota Kobiela opowiadała dziennikarzom w Gdyni, że kilka lat temu, gdy zaczynała pisać scenariusz, włączała płyty Mansella i ta muzyka pomagała jej w pracy. Gdy przyszło do wyboru kompozytora muzyki do "Twojego Vincenta” nie wyobrażała sobie, że może to być ktoś inny. Jednak Mansell był zajęty i czterokrotnie odmówił. Producent prosił Kobielę o wskazanie innego kompozytora, jednak ona ciagle mówiła: Clint Mansell. W końcu kompozytor zgodził się na półgodzinne spotkanie z upartymi twórcami. Wsiedli w samolot i przekonali Mansella do projektu. "To było niezwykłe. Clint tak się zaangażował, że nim napisał muzykę do filmu, przeczytał biografię van Gogha i jego listy do brata”.

d20aqdz

Ścieżka dźwiękowa do „Twojego Vincenta” autorstwa Clinta Mansella jest już dostępna TUTAJ.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Jeszcze jedno wydarzenie towarzyszy polskiej premierze filmu Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. 30 września w Galerii Kino na parterze Dolnośląskiego Centrum Filmowego we Wrocławiu, zostanie otwarta wystawa obrazów malowanych na potrzeby filmu. Można ją oglądać w godzinach pracy kina, czyli od 11 do 20. Wstęp bezpłatny.

"Twój Vincent” to wzruszający kryminał, który przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie.

d20aqdz

#dziejesiewkulturze: muzułmański duchowny uwielbiający Michaela Jacksona powalczy o Oscara:

d20aqdz

Podziel się opinią

Share
d20aqdz
d20aqdz