Trwa ładowanie...

"Twój Vincent" z szansą na brytyjskiego Oscara. Czy tym razem uda się pokonać zdobywcę Złotego Globa?

Nominowana do Oscara polsko–brytyjska animacja „Twój Vincent” powalczy o prestiżową nagrodę Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

"Twój Vincent" z szansą na brytyjskiego Oscara. Czy tym razem uda się pokonać zdobywcę Złotego Globa?Źródło: Materiały prasowe
d12jgcs

BAFTA to brytyjski odpowiednik Oscarów, to najbardziej prestiżowa nagroda filmowa w tym kraju. W tym roku w gronie nominowanych znalazł się także film "Twój Vincent". Polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchamana ma szansę na statuetkę w kategorii najlepszy film animowany.

"Twój Vincent" konkuruje z francusko-szwajcarskim filmem „Nazywam się Cukinia” oraz amerykańskim musicalem Coco (zdobywcą Złotego Globa). Reżyser "Vincenta" Hugh Welchman, uważa, że faworytem jest ten ostatni film, nie tylko ze względu na różnice budżetowe pomiędzy produkcjami: – Jury jakoś nie było w przeszłości zbyt nacjonalistyczne. Brytyjska animacja nigdy tu nie wygrała. Nagrodę dostawały zawsze produkcje amerykańskie – podkreślił twórca w rozmowie z Polskim Radiem.

"Twój Vincent" to film, który opowiada historię życia i śmierci jednego z największych malarzy w historii poprzez 65 tysięcy namalowanych ręcznie klatek. Fabuła filmu przypomina śledztwo w sprawie śmierci artysty, a samej produkcji ożywiono ponad 100 obrazów van Gogha. Film został wyprodukowany przez studia filmowe o oscarowym dorobku: Breakthru Films oraz Trademark Films.

W pozostałych nominacjach do nagrody BAFTA dominuje film "Kształt wody" Guillermo del Toro. Znalazł sie w takich kategoriach jak: najlepszy film, najlepsza aktorka – Sally Hawkins – czy też najlepszy reżyser. Dziewięcioma nominacjami może pochwalić się amerykański obraz "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha. Tyle samo dla "Czasu mroku" Joe Wrighta, w którym Gary Oldman gra Winstona Churchilla. W ośmiu kategoriach nominacje uzyskały kontynuacja "Blade Runnera" Dennisa Villeneuve'a oraz "Dunkierka" Christophera Nolana.

d12jgcs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12jgcs