Trwa ładowanie...
d1uzbth

Twórcy "Stranger Things 2" nie wzięli tego pod uwagę. Fani dostrzegli naukową wpadkę

Drugi sezon serialu "Stranger Things" to prawdziwy hit jesieni. Produkcja Netfliksa, nawiązująca do najlepszych tradycji młodzieżowego kina z lat 80. i początku 90., zbiera pozytywne recenzje i jest tematem wielu dyskusji. A przy okazji dociekliwi fani pamiętający tamte czasy zwracają uwagę na pomyłki twórców.
Share
Twórcy "Stranger Things 2" nie wzięli tego pod uwagę. Fani dostrzegli naukową wpadkę
Źródło: Netflix
d1uzbth

Przypomnijmy, że akcja drugiego sezonu "Stanger Things" rozgrywa się w 1984 r. głównie w miasteczku Hawkins, w stanie Indiana, choć część wydarzeń przenosi nas do Chicago. Jakiś czas temu wnikliwy fan wytknął twórcom błąd rzeczowy, gdyż analizując topografię tego miasta zauważył, że w pewnym momencie bohaterowie filmu powinni się znajdować na środku jeziora Michigan.

Innym, znacznie łatwiejszym do zauważenia błędem, jest tablica Mendelejewa wisząca w sali w drugim odcinku. Jeden z użytkowników Reddita zwrócił uwagę, że widok takiej pomocy naukowej nie powinien dziwić w amerykańskiej szkole w latach 80. - z jednym wyjątkiem. Po prawej stronie tablicy widać bowiem kilka pierwiastków, które zostały wpisane do układu okresowego dopiero w latach 1994-2009. Czyli co najmniej 10 lat po wydarzeniach ze "Stranger Things".

   Netflix
Źródło: Netflix

Czy przebojowy serial Netfliksa kryje w sobie jeszcze inne ciekawe wpadki? Dociekliwi fani z pewnością zadbają o to, by żadne potknięcie twórców nie umknęło naszej uwadze.

d1uzbth

Oglądaj #dziejesiewkulturze: dlaczego miłośnicy serialu "Stranger Things" powinno się zainteresować muzyczną twórczością kapeli SWMRS?

d1uzbth

Podziel się opinią

Share
d1uzbth
d1uzbth