Trwa ładowanie...

''W ukryciu'': Magdalena Boczarska po raz drugi nagrodzona w Indiach!

''W ukryciu'': Magdalena Boczarska po raz drugi nagrodzona w Indiach!Źródło: Materiały promocyjne
d4k856d
d4k856d

30 listopada 2013 roku podczas ceremonii wręczenia nagród, *Magdalena Boczarska otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki za rolę w filmie "W ukryciu" Jana Kidawy-Błońskiego na 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Goa w Indiach.*

Na tym samym festiwalu w 2010 roku aktorka otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki za film "Różyczka" tego samego reżysera - Jana Kidawy Błońskiego.

Magdalena Boczarska jest pierwszą aktorką w historii festiwalu, która została dwukrotnie nagrodzona Srebrnym Pawiem dla Najlepszej Aktorki.

Polski film "W ukryciu" był jednym z 15. filmów startujących w głównym konkursie.

d4k856d

Nagrodę Główną za Najlepszy Film otrzymał portugalski film „Beatriz War”, debiutującej reżyserki Bety Reis. Jest to pierwszy obraz w historii kina, który porusza sprawy mieszkańców Timoru Wschodniego po kolonizacji.

W tegoroczny programie festiwalu znalazły się również inne polskie filmy. W sekcji Masterstrokes widzowie zobaczyli film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy. W ramach sekcji Cinema of the World zaprezentowano: „Żywie Biełaruś” Krzysztofa Łukaszewicza, „Ostatnie piętro” Tadeusza Króla, „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy oraz „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego. „W imię...” Małgorzaty Szumowskiej znalazło się w sekcji Festival Kaleidoscope.

d4k856d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k856d