Trwa ładowanie...

''Wałęsa, człowiek z nadziei'': Polski kandydat do Oscara!

Share
''Wałęsa, człowiek z nadziei'': Polski kandydat do Oscara!Źródło: ITI Cinema
d2sx8k1

Poznajcie Komunikat Komisji Oscarowej.

Powołana 17 lipca 2013 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego Komisja Oscarowa w składzie: Waldemar Krzystek (przewodniczący), Andrzej Bart, Marek Hendrykowski, Barbara Hollender, Izabela Kiszka-Hoflik, Bartosz Konopka, Artur Reinhart,* Agnieszka Odorowicz* wybrała film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reż. Andrzeja Wajdy na polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny".

Członkowie Komisji ocenili, że wśród rozpatrywanych tytułów było wiele interesujących propozycji artystycznych, które na pewno zyskają uznanie na międzynarodowych festiwalach. Ostateczna decyzja Komisji została podjęta większością głosów. Przewodniczący Komisji, Waldemar Krzystek, po obradach podkreślił:

- Po obejrzeniu wielu znakomitych filmów i długiej dyskusji, wspólnie uznaliśmy, że film Andrzeja Wajdy ma najwięcej atutów promocyjnych. Jednocześnie chcemy podkreślić, że kilka rozpatrywanych tytułów zachowuje szansę na reprezentowanie polskiej kinematografii w przyszłym roku. Reżyserowi, aktorom i producentowi "Wałęsa. Człowiek z nadziei" życzymy powodzenia w wyścigu do Oscara.

"Wałęsa. Człowiek nadziei" Andrzeja Wajdy trafi do polskich kin we wrześniu 2013 roku. Swoją międzynarodową premierę film miał podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

d2sx8k1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sx8k1