Trwa ładowanie...
d3ocbiz

Wizualna petarda Kuby Czekaja! "Królewicz Olch" niebawem w kinach

Oryginalny wizualnie film Kuby Czekaja, będzie można zobaczyć w kinach już 18 sierpnia. Co tym razem zaprezentuje widzom twórca kontrowersyjnego "Baby Bump"?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Królewicz Olch"
Kadr z filmu "Królewicz Olch" (Materiały prasowe)
d3ocbiz

"Królewicz Olch" to drugi pełnometrażowy film Kuby Czekaja, zaraz po "Baby Bump", zrealizowanym w ramach La Biennale College di Venezia. Film o dojrzewaniu, surrealistyczny i utrzymany w teledyskowym tempie, podbił polskie oraz międzynarodowe festiwale. Czy "Królewiczem Olch" Kuba Czekaj potwierdzi swój status jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia?

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Wybitnie utalentowany chłopak (Staszek Cywka) jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki (Agnieszka Podsiadlik). Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna (Sebastian Łach), a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata.

d3ocbiz

Zobacz zwiastun:

Autorem zdjęć do "Królewicza Olch" jest Adam Palenta, natomiast za montaż odpowiada Daniel Gąsiorwski.

Zobacz też: "Baby Bump": Reżyser o filmie

d3ocbiz

Podziel się opinią

Share
d3ocbiz
d3ocbiz