Trwa ładowanie...

Wpadliśmy w "Tarapaty". I to z kamerą. Dobry polski film familijny - czy to możliwe? [WIDEO]

- Dla młodego widza "Tarapaty” mogą być wspaniałą przygodą. Opowieść toczy się wartko, tempo nie siada ani na chwilę. To świetnie zrobione kino - mówiła Roma Gąsiorowska podczas uroczystej premiery filmu Marty Karwowskiej. Produkcja wchodzi do kin 15 września i już teraz budzi ogromne uznanie recenzentów, a przede wszystkim młodszych widzów! Na uroczystą premierę przybyliśmy z kamerą. Znanych twarzy było bez liku, ale to młodzi, debiutujący aktorzy byli gwiazdami wieczoru.

d1duj13
d1duj13

Na premierze filmu w kinie Cinema City w Warszawie obecni byli twórcy i aktorzy (m.in. Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Joanna Szczepkowska, Maria Maj i Jadwiga Jankowska-Cieślak). Gwiazdami wieczoru byli Hania Hryniewicka i Kuba Janota-Bzowski, dla których "Tarapaty” (przeczytaj naszą recenzję) były debiutem na dużym ekranie. Nie zabrakło gości (w tym wspaniałej dziecięco-młodzieżowej publiki), sympatyków filmu i niespodzianki w wykonaniu Natalii Szroeder. Na premierze pojawili się m.in. popularni wśród młodzieży jutuberzy - Dominik Rupiński i Dziarnoś.

Zobacz czego filmowi Julka i Oleka bali się na planie:

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

Natalia Szroeder, która niestety nie mogła być obecna podczas wieczoru, pojawiła się jednak na ekranie i zaprosiła widzów na film. W filmie widzowie usłyszą jej piosenkę "Zaprowadź mnie”, skomponowaną specjalnie do "Tarapatów”.

Zobacz teledysk do piosenki Natalii Szroeder "Zaprowadź mnie":

O czym są "Tarapaty”? Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy zaczynają się wakacje, Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania - nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Zobacz zwiastun filmu "Tarapaty":

O "Tarapatach” powiedzieli również:
Joanna Szczepkowska:
- Film z niezwykłym klimatem, tajemniczy, piękny. Taki, jak ze snów, który się dobrze kończy, dziwnie się zaczyna i naprawdę trwa minutę. Tak się przynajmniej wydaje, bo chciałoby się, by nie kończył się tak szybko. Bardzo żałuję, że w moim dzieciństwie taki film się ukazał.

d1duj13

Roma Gąsiorowska:
- To jest esencjonalne kino przygodowe. Reżyserce udało się spojrzeć na dzieciaki ich mentalnością i wrażliwością. Ten film nawiązuje do kina naszego dzieciństwa. Udało się stworzyć film przygodowy, w którym główni bohaterowie to dzieciaki, właściwie już pełnoprawna młodzież przeżywająca bardzo fajne przygody. W filmie świat dorosłych jest przedstawiony w trochę karykaturalny sposób. Na pewno warto go zobaczyć - bo to przygoda!

Piotr Głowacki:
- Roma ujmuje właściwie sedno. Ja mogę dodać, że w tym projekcie dokładnie to mnie intrygowało od samego początku - mieliśmy szanse zetknąć się z filmem przygodowym, detektywistycznym, takim, jakim były książki Bahdaja. I udało nam się uzyskać ten klimat na ekranie. Jest bardzo kolorowo i jest ładniej niż było w naszych czasach. Należałoby powiedzieć, że to życie jest przygodą i dzięki temu ten film jest prawdziwy - pokazuje, że dorośli są śmieszni, a dzieci rozwiązują najważniejsze problemy życiowe.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Głosy prasy:
"Film ma klimat, dobre tempo, ciekawą intrygę, a jego poczciwej analogowości nie sposób się oprzeć.” - Piotr Dobry, wp.pl.

"Filmy takie, jak ten, są w polskim kinie rzadkością - emocjonująca historia dla dzieci i młodzieży, która swoich odbiorców traktuje serio, daje im coś więcej niż prostą zabawę”. - Jakub Demiańczuk, "Uroda życia”

d1duj13

"Mamy nie tylko fajerwerki zwrotów akcji, komedii omyłek i kawałek dynamicznego kina, ale również fantastyczne zwycięstwo „Tarapatów” z każdym, kto próbuje umniejszać kinu dziecięcemu”. / Bernadetta Trusewicz, fdb.pl

"Na takie cudo jesienią to można nawet zwagarować, a każdy nauczyciel powinien przyjąć takie usprawiedliwienie, jeśli mu wrażliwość ucznia miła”. / Dominika Janik, ladnebebe.pl

Do kin „Tarapaty” wchodzą już w najbliższy piątek, 15 września. Natomiast do księgarń trafiła już książka "Tarapaty”, która powstała w oparciu o scenariusz filmowy. Współautorkami są Marta Karwowska i Katarzyna Rygiel.

d1duj13

W głównych rolach Julki i Olka wystąpili debiutujący na dużym ekranie Hanna Hryniewicka i Jakub Janota-Bzowski.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1duj13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1duj13