Trwa ładowanie...
d2o9a5v

Wszyscy w Los Angeles mówią: Joanna Kulig!

Na kilka tygodni przed ogłoszeniem nominacji do Oscara Joanna Kulig nie schodzi z ust filmowców i mediów w Hollywood. Artur Zaborski, dzienikarz i wykładowca, mówi mi: "Pisze o niej prasa, a żeby Amerykanie napisali, to naprawdę trzeba stanąć na głowie!"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nominacje do Oscarów poznamy 22 stycznia 2019 roku
Nominacje do Oscarów poznamy 22 stycznia 2019 roku (East News)
d2o9a5v

Europejskie Oscary, festiwale na całym świecie, kolejne publikacje. Sukces "Zimnej Wojny" niesie Joannę Kulig na wielkiej i stale rosnącej fali.

Aktorka ma świetną prasę. Poza branżowymi publikacjami, pełnymi zachwytu nad jej talentem, pojawiają się też artykuły w największych magazynach lifestylowych - przepustkach do świata hollywoodzkiego show-biznesu. Wszędzie pojawia się to samo słowo: Oscar.

d2o9a5v

Nawet, jeśli zignorowałoby się napisy do tego filmu, to jego emocje przenosiłyby się przez jej mroczny, przejmujący serce śpiew. Ogólny występ Kulig jest tak mocny, że w rzeczywistości sugeruje się, iż w sprawiedliwym świecie Kulig otrzymałaby nominację do nagrody dla Najlepszej Aktorki - pisze dziennikarka amerykańskiego Vogue'a.

- Pisze o niej prasa, a żeby Amerykanie napisali, to naprawdę trzeba stanąć na głowie! - mówi mi Artur Zaborski, dziennikarz filmowy, aktualnie przebywający w Los Angeles.

W poście na Facebooku dodaje: "Tak jak dotąd dziennikarze stąd pytali mnie o PiS, tak teraz pytają o nią"

Recenzenci rozpływają się nad rolą Kulig w filmie Pawlikowskiego. Nazywając ją wprost "wybitna".

d2o9a5v

- Kulig nie gra Zuli, tylko nią jest. Że lekkość, z jaką wchodzi w postać, i bezczelność, z jaką patrzy w kamerę, stawia ją obok największych diw kina - wylicza Zaborski. - Tu jest ogromna kampania, wszędzie wiszą plakaty z Kulig, więc każdy chce wiedzieć, kim jest.

Pytam, czy Joanna dostanie nominację do Oscara:

- Na bank! - wróży dziennikarz.

d2o9a5v

Agnieszka Holland ocenia szanse "Zimnej Wojny" na Oscara:

d2o9a5v

Podziel się opinią

Share

d2o9a5v

d2o9a5v