WP

Wypadek, który odebrał Joannie zdrowie. Znani i bliscy aktorki apelują o pomoc

- Kochani, walczymy o przywrócenie do życia Joanny Turkowskiej, mojej b. studentki w Szkole Filmowej, wspaniałej edukatorki, którą w nieszczęśliwy sposób uderzyło ostrze szpady podczas zajęć – pisze na Twitterze Zbigniew Hołdys.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Turkowska
Joanna Turkowska (Facebook.com)
WP

Joanna Turkowska walczy o życie po tragicznym wypadku, do jakiego doszło 8 czerwca. Prowadziła próbę spektaklu dyplomowego swoich studentów. W jednej ze scen odbywał się pojedynek na szpady. Jedna rozpadła się. Ostrze oddzieliło się od rękojeści i odskoczyło, uderzając Joannę w głowę. Wszyscy obecni przy wypadku, pomimo szoku, zadziałali błyskawicznie, dzięki czemu szybko trafiła do Szpitala Bielańskiego, gdzie przeszła dwie poważne operacje. Lewa strona jej ciała jest sparaliżowana. Od dnia wypadku nie odzyskała przytomności.

- Widzimy, że robi postępy, ale koszt profesjonalnej rehabilitacji to ogromna kwota – piszą bliscy aktorki w opisie zbiórki na portalu siepomaga.pl.

- Jest szansa, że jeśli poddamy Joannę intensywnej, wielotorowej rehabilitacji i otoczymy troskliwą opieką, to być może uda się jej wrócić na scenę, na plan, na salę prób, na rower, na kajak, na szlaki Korony Gór Polskich (zostały jej 3 szczyty), w Tatry, w Bieszczady, na Warmię, na Podlasie, na Pomorze i Kaszuby, do lasów, nad rzeki, na jeziora, w góry i w miasta, do studentów, do tancerzy, do szamanów, do artystów - do roboty! – czytamy.

WP

Od 27 sierpnia Joanna jest w Krakowie, w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, gdzie nad poprawą jej stanu pracuje cały zespół specjalistów.

- Jesteśmy w rozpaczy, ale musimy uzbroić się w optymizm i spróbować wszystkiego, aby zagwarantować Asi możliwie największą szansę na odzyskanie świadomości – piszą znajomi Turkowskiej na poświęconej zbiórce stronie na Facebooku: Wake-up Joanna.

By opłacić kosztowną rehabilitację, potrzeba ponad 150 tys. złotych. Na tę chwilę na stronie zbiórki jest 17 tysięcy złotych. Tam każdy może wpłacić nawet niewielką kwotę na pomoc Joannie. Zbiórkę do tej pory wsparło 426 osób.

Jak jeszcze można pomóc? Na facebookowym fanpage’u bliscy aktorki dodają także, że Joanna jest podopieczną Fundacji "Światło". Wpłaty można dokonywać na konto: Bank Pekao S.A.: 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 - z dopiskiem Joanna Turkowska.

WP

Turkowska to aktorka, trener aktorski, wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej i Państwowej Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wielopłaszczyznowy trening aktorski w języku polskim i angielskim dla studentów wydziału Aktorskiego, Reżyserii oraz Tańca i Choreografii.

Jak czytamy na stronie Warszawskiej Szkoły Filmowej, jest też współtwórczynią Teatro Comunale'ale, platformy artystycznej zajmującej się wszechstronnym szkoleniem aktorów i studentów wydziałów aktorskich i filmowych. Opracowała autorski program treningu aktorskiego, w obrębie którego przeprowadza pogłębioną pracę nad postacią w scenie, w oparciu o pracę energetyczną, trening metodyczny i ruchowy. Jest konsultantką językową w międzynarodowych produkcjach filmowych.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP