Trwa ładowanie...
d1vgvii

"Zabójczyni" Hou Hsiao-hsiena i "Korporacja" Johnniego To pokazami specjalnymi Pięciu Smaków

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zabójczyni" Hou Hsiao-hsiena i "Korporacja" Johnniego To pokazami specjalnymi Pięciu Smaków
(East news)
d1vgvii

* W ramach pokazów specjalnych na tegorocznym Festiwalu Filmowym Pięć Smakach zostaną zaprezentowane dwa najnowsze filmy wybitnych mistrzów kina azjatyckiego - "Zabójczyni" Hou Hsiao-hsiena oraz "Korporacja" Johnniego To.*

Hou Hsiao-hsien, bohater retrospektywy 5. edycji Pięciu Smaków, przygotowywał się do realizacji "Zabójczyni" ponad dwie dekady. Nagrodzony za reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes, film jest wielkim hołdem mistrza dla gatunku wuxia, jednego z filarów chińskojęzycznego kina. Szerszy kontekst dla "Zabójczyni" zapewni jedna z głównych sekcji festiwalu - "Tajwańskie Filmy Wuxia", w której zaprezentowane będą klasyczne arcydzieła gatunku.

"Korporacja" Johnniego To jest z kolei dowodem na niezwykłą wszechstronność reżysera, którego twórczość prezentowana była na 7. edycji festiwalu. W musicalu o wielkich pieniądzach i korporacyjnych intrygach, w jednej z kluczowych ról pojawia się Chow Yun-fat, legenda hongkońskiego kina. Wielka kariera aktora rozpoczęła się w roku 1986 od "Lepszego jutra", filmu który zapoczątkował jego niezwykle owocną współpracę z Johnem Woo. Na Pięciu Smakach, w sekcji "Retrospektywa: John Woo" pokazanych zostanie pięć ich wspólnych filmów.

d1vgvii

Podziel się opinią

Share

d1vgvii

d1vgvii