Trwa ładowanie...
d3e7jld
Aktualności

"Zabójczyni": Zobacz polski teaser filmu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zabójczyni": Zobacz polski teaser filmu
(East news)
d3e7jld

Zapraszamy do obejrzenia polskiego teasera do filmu *"Zabójczyni" w reżyserii Hou Hsiao-Hsiena, najbardziej znanego po Angu Lee reżysera z Tajwanu.*

Ten nagrodzony za reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes film jest wielkim hołdem dla gatunku wuxia - opowieści o legendarnych wojownikach i mistrzach walk wushu. Przez wielu zagranicznych krytyków uznawany za najlepszy film 2015 roku.

Film w kinach od 18 marca 2016.

d3e7jld

Opowieść o pięknej zabójczyni, która otrzymuje zadanie, by zgładzić ukochanego.

„Zabójczyni” to najnowsze dzieło Hou Hsiao-hsiena, najbardziej znanego po Angu Lee reżysera z Tajwanu. Ten nagrodzony za reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes film jest wielkim hołdem dla gatunku wuxia - opowieści o legendarnych wojownikach i mistrzach walk wushu.

Historia rozgrywa się w Chinach dynastii Tang. Dziesięcioletnia dziewczynka trafia do klasztoru, w którym zostaje wyszkolona na profesjonalną zabójczynię. Po latach powraca w rodzinne strony, by zrealizować tajną misję. Jej lojalność zostaje wystawiona na ciężką próbę – celem jest miły jej sercu książę. Klasyczną dworską intrygę reżyser opowiada w autorski sposób. Historię o honorze, zdradzie i wierności Hou rozpisuje na detale: spojrzenia zza zasłon, obserwowane z daleka spotkania, chwile milczenia zawieszone pomiędzy słowami. Nie brakuje oczywiście sekwencji walk, fenomenalnie sfotografowanych przez autora zdjęć do „Spragnionych miłości” Wong Kar-waia.

d3e7jld

Podziel się opinią

Share
d3e7jld
d3e7jld