Trwa ładowanie...
dgtg5t1

"Zakonnica": YouTube usunął krótką reklamę horroru. Była zbyt przerażająca

Kilkusekundowy klip zapowiadający film "Zakonnica" wywołał spore oburzenie w mediach społecznościowych. Reakcją było usunięcie reklamy i zdobycie jeszcze większego rozgłosu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Taissa Farmiga w filmie "Zakonnica"
Taissa Farmiga w filmie "Zakonnica" (Materiały prasowe)
dgtg5t1

Dystrybutorzy reklamujący horrory uwielbiają hasła "najbardziej przerażający", "nowy poziom strachu" itp. W przypadku "Zakonnicy" ("The Nun") taką zachętą jest mówienie o "najmroczniejszej części ze świata 'Obecności'", a także kilkusekundowa reklama, która pojawiała się przed wybranymi filmami na YouTube. I wzbudziła oburzenie części oglądających.

Kilka dni temu w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać ostrzeżenia przed powyższą reklamą, która wykorzystuje klasyczny jumpscare. Widzowie twierdzili, że mając włączone głośniki przestraszyli się nie na żarty, gdy na ekranie wyskoczyła twarz demonicznej zakonnicy w akompaniamencie przeraźliwego krzyku.

dgtg5t1

Władze YouTube'a szybko zareagowały na pretensje użytkowników i usunęły reklamę powołując się na reguły dot. szokujących treści. "Cenimy różnorodność i szacunek dla innych. Staramy się unikać obrażania użytkowników reklamami, stronami lub aplikacjami nieodpowiednimi dla naszej sieci reklamowej" – czytamy w regulaminie serwisu.

Obejrzyj polski zwiastun filmu "Zakonnica":

Usunięcie reklamy może się wydawać niekorzystnym rozwiązaniem dla dystrybutora "Zakonnicy", jednak Warner Bros. nie powinien narzekać na taki obrót sprawy. Kontrowersyjny klip jest cały czas dostępny jako oddzielne wideo na YouTube, a wieść o przerażającej reklamie rozniosła się po mediach.

dgtg5t1

*Przypomnijmy, że "Zakonnica" to piąty film z serii horrorów zapoczątkowanej w 2013 r. przez "Obecność". *

Kiedy młoda zakonnica odbiera sobie życie w klasztorze w Rumunii, nękany zmorami z przeszłości ksiądz i nowicjuszka, która ma właśnie złożyć śluby zakonne, zostają wysłani przez Watykan, aby zbadać tę sprawę. Wspólnie odkrywają niechlubny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko własnym życiem, ale też swą wiarą i duszami, stawiają czoła złowrogiej sile pod postacią tej samej demonicznej zakonnicy, która po raz pierwszy przerażała widzów w "Obecności 2". Natomiast opactwo staje się straszliwym polem walki toczącej się między żywymi i potępieńcami.

"Zakonnica" wejdzie do polskich kin 7 września.

dgtg5t1

Obejrzyj: "Zostanę zakonnicą" w Telewizji WP: uczestniczka prosi o rozmowę bez kamer

dgtg5t1

Podziel się opinią

Share
dgtg5t1
dgtg5t1