"Zimna wojna" bierze szturmem kina w UK. Świetne otwarcie filmu Pawlikowskiego [BOX OFFICE]
Po sukcesach w kraju przyszedł czas na Wielką Brytanię. "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego po pierwszym weekendzie nie ma sobie równych na Wyspach.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Do tej pory "Zimną wojnę" obejrzało w Polsce ok. 800 tys. widzów. Wygląda na to, że w Wielkiej Brytanii film Pawła Pawlikowskiego może liczyć na podobny, a może nawet lepszy wynik.
W drugi weekend września "Zimna wojna" zadebiutowała na Wyspach i zarobiła niemal 300 tys. dol. To świetny wynik. Zwłaszcza, że film Pawlikowskiego był wyświetlany zaledwie w 61 kinach i musiał zmierzyć się z hollywoodzkimi produkcjami, m.in. komedią "Rozpruci na śmierć" czy thrillerem "Searching", które zostawił w tyle. Dodajmy jeszcze, że wspomniane filmy wyświetlano na blisko pół tysiącu ekranów.
ZOBACZ TEŻ: Zazdrosna Tamara Arciuch o "Zimnej wojnie": "Wiadomo, że się tęskni za takim sukcesem dla siebie"
Zachodnie media podkreślają, że dotychczasowy lider brytyjskiego box office'u, czyli "Krzysiu, gdzie jesteś?," także musiał ustąpić Pawlikowskiemu, jeśli weźmie się pod uwagę współczynnik ilości ekranów, na których jest wyświetlany.
Amazon, amerykański dystrybutor filmu, już jakiś czas temu zapowiedział, że premiera "Zimnej wojny" za oceanem odbędzie się pod koniec grudnia. To właśnie w tym czasie do kin w USA wchodzą tytuły, które uchodzą za oscarowe pewniaki. W opublikowanym na portalu The Playlist rankingu faworytów do Nagród Akademii polska "Zimna wojna" znalazła się we wszystkich czołowych kategoriach: najlepsza reżyseria, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza aktorka (Joanna Kulig)
, a nawet najlepszy film. Jeżeli te przypuszczenia się sprawdzą i film Pawlikowskiego będzie nominowany w głównych kategoriach, to byłby to jeden z niewielu takich przypadków w historii Oscarów
Trwa ładowanie wpisu: instagram
"Zimna wojna" opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
Trwa ładowanie wpisu: instagram
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.