Trwa ładowanie...
powstanie warszawskie
25-04-2014 14:03

Zobacz zwiastun prawdziwego "Powstania Warszawskiego"

Zobacz zwiastun prawdziwego "Powstania Warszawskiego"
d1dvhuv
d1dvhuv

Do sieci trafił zwiastun niezwykłego obrazu "Powstanie Warszawskie", który w całości powstał z filmów dokumentalnych, zrealizowanych w czasie walk w 1944 roku.

To pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Wojenny dramat non-fiction wykorzystuje kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku.

Nową zapowiedź można znaleźć poniżej:

Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej, którzy marzą o sfilmowaniu "prawdziwej" wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie Palladium. Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. Bracia mogą wreszcie nakręcić "prawdziwą" wojnę, tyle, że ta okazuje się potworna. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem.

Na realizację trwającego 90 minut obrazu potrzeba było 6 godzin oryginalnych kronik z Powstania Warszawskiego i 6 miesięcy pracy z pomocą konsultantów ds. militariów, ubioru, architektury, również urbanistów, varsavianistów i historyków. Dialogi napisali Joanna Pawluśkiewicz i Michał Sufin, częściowo czytając słowa z ust warszawiaków. Autorem pomysłu na fabułę jest Jan Komasa. Za produkcję odpowiada Jan Ołdakowski. Plakat zaprojektował grafik Tomasz Opasiński (można go zobaczyć tutaj)
.

d1dvhuv

"Powstanie Warszawskie" trafi do kin 9 maja. Pierwszy przedpremierowy pokaz odbędzie się 3 maja w warszawskim kinie Atlantic.

Zwiastun techniczny filmu:

Teaser filmu:

Adam Nowak i Sylwia Wiśniewska - Powstanie Warszawskie (Tyle nadziei, tyle młodości):

d1dvhuv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dvhuv