To była kwestia czasu. Widzowie zobaczą, co się stało z Titanem
W czerwcu bardzo głośno było o katastrofie łodzi podwodnej Titan. Okazuje się, że powstanie film fabularny o tym wydarzeniu. Twórcy zapewniają, że upamiętnią ofiary związane z tragedię.
18 czerwca na wyprawę łodzią podwodną Titan wybrało się pięć osób: dyrektor wykonawczy OceanGate Stockton Rush, jeden z najbogatszych Pakistańczyków Shahzada Dawood i jego syn Suleman, brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding oraz francuski nurek Paul-Henry Nargeolet. Wszyscy chcieli zobaczyć wrak Titanica. Po kilku godzinach od zanurzenia stracono jednak kontakt z łodzią. Rozpoczęto trwającą kilka dni akcję ratunkową.
Po czasie wyszło na jaw, że Titan uległ katastrofalnej awarii - odnalezione szczątki kadłuba ciśnieniowego oraz ułożenie elementów łodzi wskazały na implozję. Nikomu z załogi nie udało się przeżyć. Organizatorem tragicznie zakończonej wyprawy była firma OceanGate.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Można było zakładać, że tylko kwestią czasu jest, aż katastrofa zostanie przeniesiona na wielki ekran. MindRiot Entertainment wraz z producentem E. Brianem Dobbinsem przygotują film o feralnej podróży Titana. Scenariusz przygotuje Jonathan Keasey wraz z Justinem MacGregorem. Twórcy zapowiadają, że obraz będzie pozbawiony tabloidowych treści - ma upamiętnić osoby związane z tragedią i skrytykować to, jak funkcjonują obecnie media.
- Tragedia Titana to kolejny przykład źle poinformowanego systemu - w tym przypadku naszego nieprzerwanego, całodobowego cyklu medialnego, który skazuje i rujnuje życie tak wielu ludzi. Nasz film nie tylko odda hołd wszystkim zaangażowanym w tą podwodną tragedię i ich rodzinom, ale także będzie okazją do poruszenia problemów związanych z naturą dzisiejszych mediów. Tylko prawda ma znaczenie. Świat ma prawo poznać prawdę, a nie lubieżną przynętę wepchniętą do gardeł przez tych, którzy szukają pięciu minut sławy. Życie nie jest czarno-białe. Jest skomplikowane. Zawsze są niuanse - powiedział Keasey.
Film jest częścią nadchodzącej serii dokumentalnej MindRiot. W jej skład wchodzi także projekt o powstaniu sceny hip-hopowej w Seattle.
Gośćmi najnowszego odcinka "Clickbaitu" są Kamila Urzędowska (pięknie malowana Jagna z "Chłopów") oraz Jan Kidawa-Błoński (reżyser sequela kultowej "Różyczki"). Na tapet wzięliśmy też: "Kosa", "Horror Story", "Imago", "Freestyle", "Święto ognia" i "Tyle co nic", czyli najciekawsze filmy 48. festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.