Trwa ładowanie...
d4jylc2
Aktualności

80 lat śmiechu z Kaczorem Donaldem!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
80 lat śmiechu z Kaczorem Donaldem!
(Studio Munka-SFP)
d4jylc2

W Złotej Erze Hollywoodu Kaczor Donald cieszył się nie mniejszą sławą niż ówcześni gwiazdorzy. Dziś każdy kojarzy ten „rozkwakany” głos. Kino w trampkach świętuje 80 lat śmiechu i istnienia kultowej postaci. Festiwal pokaże filmy i wystawę dokumentującą jego komiksową historię.

W kinie Iluzjon i Praha zostaną zaprezentowane filmy z początku kariery Donalda, ale również te z ostatnich lat. Miłośnikom klasycznych kreskówek Festiwal proponuje "AWANTURY KACZORA DONALDA" - blok filmów krótkometrażowych, w którym znalazły się między innymi: „PIKNIK NA PLAŻY” w reżyserii Gerry "Clyde" Geronomi z 1938 roku czy „KACZE ZALOTY” Jacka Kinga z 1940. Melomani zobaczą Donalda w widowiskowej interpretacji wielkich dzieł muzyki poważnej w pełnometrażowej „FANTAZJI 2000” z 1999 roku w reżyserii Jamesa Algara, Gaëtana Brizzi, Paul Brizzi, Hendela Butoy, Francisa Glebas, Erica Goldberg, Dona Hahn i Pixote’a Hunt. A przed wybranymi filmami pełnometrażowymi będzie można zobaczyć najnowsze produkcje z Donaldem z wyróżnionej nagrodami Emmy serii „MIKI W SZORTACH” z telewizji Disney Channel.

W ramach obchodów wydarzenia 80 lat śmiechu z Kaczorem Donaldem w obu kinach festiwalowych będzie można obejrzeć wystawę dokumentującą 20 lat Donalda w komiksie: archiwalne okładki, najciekawsze historie i powiększone łamigłówki.

d4jylc2

Podziel się opinią

Share
d4jylc2
d4jylc2