Trwa ładowanie...

Adam Woronowicz zachwycony gwiazdą komedii "Pani z przedszkola"

Adam Woronowicz zachwycony gwiazdą komedii "Pani z przedszkola"Źródło: ons.pl
d1qgjn6
d1qgjn6

Chociaż na planie "Pani z przedszkola" Krystyna Janda nazywała go „klocem” i o mały włos nie… podpaliła, Adam Woronowicz nie ma wątpliwości. Praca u boku legendy kina jest jak gra w Realu Madryt. Zdumiewający efekt twórczej współpracy pary aktorów poznamy 25 grudnia, gdy najnowsze dzieło Marcina Krzyształowicza, twórcy obsypanej nagrodami *"Obławy", trafi na ekrany.*

W przynoszącej masę zabawy i najbardziej zakręconą rodzinę w historii polskiej komedii produkcji Jandę i Woronowicza wspierają m.in.: Agata Kulesza, Marian Dziędziel, Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i nagrodzona Złotymi Lwami Karolina Gruszka w roli seksownej i tajemniczej pani z przedszkola.

„Jestem przeszczęśliwy, że pani Krystyna Janda zgodziła się zagrać w tym filmie” – mówi Woronowicz. „Stworzyła brawurową, nietuzinkową postać. Babcię, jakiej w polskim kinie od dawna nie było. Gra z nią to absolutna, czysta przyjemność. Chociaż mojemu bohaterowi nie szczędziła słów w stylu ‘ty klocu jeden’, to ja – jako aktor – byłem w siódmym niebie. I myślę, że widzowie podzielą mój entuzjazm. Wystarczy, że zobaczą w filmie, jak wkracza do szpitala i robi mi burę. Jest fantastyczna. O mało mnie wtedy nie spaliła, gdy ogień buchnął z jej przesterowanej zapalniczki. Ujęcie było trochę przypadkowe, ale tak zabawne, że w końcu trafiło do filmu. Naprawdę – mieć taką mamusię, to jest coś!”

d1qgjn6

„Moje uwielbienie dla pani Krystyny trwa od Teatru Powszechnego. Kiedy trafiłem tam w 2001 roku, miałem wrażenie, że trafiam do samego Realu Madryt! Nawet jeśli byłbym skazany wyłącznie na ławkę rezerwowych, to wszystkie te nazwiska – Janda, Gajos, Kaczor, Zelnik, Machalica, Królikowski, Pieczka przyprawiały o zawrót głowy. Podczas gdy z młodszymi kolegami „szpanowaliśmy” sobie na małej scenie, jej słynna „Shirley Valentine”, grana dla 440 osób, była stale wyprzedana. Nie można było dostać biletów. To wybitna aktorka. Jako jedna z niewielu osób w tym kraju zasłużyła na to, by nazywać ją gwiazdą” – stwierdza Woronowicz.

Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu „Nieulotne” i FPFF w Gdyni za „33 sceny z życia” – Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza – Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

d1qgjn6

Wejściu do kin „Pani z przedszkola” towarzyszy premiera ścieżki dźwiękowej do filmu, autorstwa Michała Woźniaka.

"Pani z przedszkola" w kinach od 25 grudnia 2014

d1qgjn6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qgjn6