Aimee i Jaguar
To historia, która wydarzyła się naprawdę - w Berlinie w latach 1943-44, w mieście rozdartym prześladowaniami i nocnymi nalotami. Opowiada ona o prawdziwej namiętności i prawdziwej miłości pomiędzy dwoma kobietami. Jedna z nich, Niemka, jest żoną nazisty i matką czwórki dzieci, odznaczoną nazistowskim orderem dla matek. Druga, której stale grozi niebezpieczeństwo, jest Żydówką i członkinią podziemnej organizacji oporu.
Dla pierwszej związek ten okaże się najważniejszym wydarzeniem w życiu. Dla drugiej ta miłość to nadzieja na przetrwanie.
Berlin 1997 rok. Agent nieruchomości i jego klienci rozglądają się po dość zaniedbanym mieszkaniu. Starsza pani siedzi przy swoich spakowanych rzeczach i czeka na przeprowadzkę do domu starców. Ponad pół stulecia temu, podczas II wojny światowej to mieszkanie było miejscem spotkań młodych ludzi i schronieniem dla prześladowanych.
Berlin 1943 r. Lilly (Juliane Koehler) prowadzi życie wierne obowiązującym wówczas obyczajom, nie podejrzewając nawet, że w niedługim czasie jej życie, i tak trudne w bombardowanym Berlinie, ulegnie całkowitej zmianie. Zbliża się do trzydziestki, ma czwórkę dzieci i jest dobrą panią domu, choć często miewa romanse. Jej mąż, Guenter (Detlev Buck), żołnierz czynnej służby, kocha rodzinę, ale romansuje równie często. Para prowadzi mieszczański tryb życia, sprawy seksu traktując dość swobodnie.
Na koncercie Lilly widzi po raz pierwszy młodą kobietę, która niedługo wywróci jej życie do góry nogami. Początkowo nic nie wie o Felice Schragenheim (Maria Schrader), choć jest to przyjaciółka jej służącej - Ilse. Nie ma żadnego powodu, dla którego to przelotne spotkanie dwóch kobiet ma mieć swoje konsekwencje, skoro obie pochłonięte są przede wszystkim przetrwaniem wojennego koszmaru. Co noc, w czasie nalotów na Berlin, Lilly musi chronić dzieci, a Felice żyje w ciągłym zagrożeniu i strachu przed gestapo.
Los jednak po raz drugi łączy dwie kobiety. Tym razem Lilly wyraźnie czuje, że jest obiektem pożądania Felice. Sama odczuwa silny pociąg do młodej kobiety i jest nią zafascynowana, ale także zmieszana całą sytuacją. Felice różni się od wszystkich kobiet, jakie Lilly spotkała do tej pory w życiu. Jest bardziej pewna siebie, bardziej energiczna, a także bardziej inteligentna. Przyjaciółki Felice są do niej podobne i to też intryguje Lilly. Pewnego dnia Felice obejmuje Lilly i całuje ją w usta w sposób, którego Lilly nigdy wcześniej nie doświadczyła. Zszokowana Lilly wymierza Felice policzek i oburzona wybiega. Czuje jednak, że ten pocałunek stanowi początek czegoś, przed czymś nie potrafi uciec. Namiętny romans zaczyna się wśród bombardowań i ciągle obecnego niebezpieczeństwa. Dwie kobiety piszą do siebie prawie codziennie listy i wiersze. W nich zwracają się do siebie - Aimee (Lilly) i Jaguar (Felice). Lilly niewiele jednak wie o Felice, która znika na całe dnie bez podania powodu. W końcu Lilly staje się
obsesyjnie zazdrosna i zmusza Felice do wyznań. Felice wyznaje więc, że jest Żydówką, że pracuje dla nazistowskiej gazety pod fałszywym nazwiskiem i przekazuje tajne informacje grupom oporu. Felice wie, jak wielką groźbę niesie ze sobą to wyznanie.
Lilly przechodzi samą siebie. Pozwala Felice wprowadzić się do jej mieszkania i rozwodzi się z mężem. Dwie kobiety składają sobie przysięgę miłości i małżeństwa. Starają się uciec od straszliwej rzeczywistości wojny i prześladowań, ale na próżno. Pewnego upalnego dnia, w sierpniu 1944 roku, po wyprawie nad brzeg rzeki Havel, gdzie pływały, bawiły się i fotografowały nawzajem, Lilly i Felice spotykają w mieszkaniu gestapo…