Trwa ładowanie...

Amazon nabył prawa do nowego filmu Pawła Pawlikowskiego. "Zimna wojna" nie spodoba się Beacie Szydło?

Amazon Studios nabyło prawa do najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego ("Ida") - "Zimnej wojny". To doskonała informacja. Wsparcie giganta z pewnością przyczyni się do szerokiej promocji filmu na świecie. Rok temu w związku z nagonką na "Idę" polski reżyser drwił w rozmowie z "Faktem", że jego nowy film z pewnością nie spodoba się pani premier Beacie Szydło.

Amazon nabył prawa do nowego filmu Pawła Pawlikowskiego. "Zimna wojna" nie spodoba się Beacie Szydło?Źródło: Materiały prasowe
d2xa2v7
d2xa2v7

Zainteresowanie Amazon Studios produkcją Pawła Pawlikowskiego oznacza, że film na pewno dotrze do widzów w wielu państwach na całym świecie. Zdjęcia niedawno się skończyły. Przypomnijmy, że w głównych rolach występują Tomasz Kot, Joanna Kulig i Borys Szyc. Partneruje im Agata Kulesza. Akcja rozgrywa się w latach 1949 - 1963 m.in. w NRD, Polsce, Jugosławii i Berlinie. Obraz opowiada o miłości na tle wydarzeń epoki socjalizmu.

- To jest film o miłości dwojga ludzi, którzy z różnych powodów nie mogą być razem, ale również nie mogą żyć bez siebie. To taki film o powrotach, przychodzeniu, odchodzeniu - mówi producentka Ewa Puszczyńska w reportażu z planu, który obejrzeć można na oficjalnym profilu Instytucji Filmowej Silesia Film na Facebooku.

Na profilu Opus Film, firmy, która odpowiada za produkcję "Zimnej wojny", można z kolei obejrzeć pierwsze klimatyczne fotosy z filmu (poniżej).

Scenariusz napisany został w języku francuskim i polskim. Film jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską. Zobacz, dlaczego zdaniem reżysera film nie spodoba się pani premier Beacie Szydło:

d2xa2v7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xa2v7