Trwa ładowanie...
Matt Smith
08-10-2013 03:33

''American Psycho'': Matt Smith zamieni Tardis na siekierę

Share
''American Psycho'': Matt Smith zamieni Tardis na siekierę
d1tlg1b

*Matt Smith, znany jako jedenaste wcielenie Doktora Who, otrzymał główną rolę w musicalu "American Psycho", będącym adaptacją prozy Bretta Eastona Ellisa.*

Spektakl przygotowuje londyński Almeida Theatre, premierę zaplanowano na grudzień tego roku. Istnieje szansa, że musical trafi później na Broadway.

Wcześniej sugerowano, że najlepszym odtwórcą roli Patricka Batemana byłby Christian Bale, który w 2000 roku zagrał mordercę w ekranizacji powieści w reżyserii Mary Harron.

d1tlg1b

Scenariusz musicalu opracuje Roberto Aguirre-Sacasa, reżyserii podejmie się Rupert Goold.

Kontrowersyjny portret złoczyńcy doczeka się jeszcze jednej interpretacji. Sieć Fox planuje nakręcić serial, którego głównym bohaterem będzie starzejący się Bateman, poszukujący swojego następcy i dziedzica. Produkcja ma być odpowiedzią na serię NBC "Hannibal".
Oficjalna premiera "American Psycho" w Almedia Theatre jest zaplanowana na 3 grudnia. Musical ma pozostać na afiszu co najmniej do 25 stycznia 2014 roku.

Matt Smith pożegnał się z rolą Doktora Who, ale będzie można go zobaczyć m.in. w odcinku specjalnym, nakręconym z okazji pięćdziesiątych urodzin flagowej produkcji BBC. Jubileuszowy epizod zostanie wyemitowany 23 listopada. Anglik pracuje obecnie na planie obrazu "How To Catch a Monster" w reżyserii Ryana Goslinga. Premiera w czerwcu 2014 roku.

d1tlg1b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tlg1b