Trwa ładowanie...

Andrzej Chyra jako polski Hannibal Lecter w thrillerze "Ach śpij kochanie"

W thrillerze "Ach śpij kochanie" wystąpi cała plejada gwiazd polskiego kina. Scenariusz najnowszego filmu Krzysztofa Langa ("Papierowe małżeństwo") został oparty na autentycznej historii seryjnego mordercy Władysława Mazurkiewicza.
Share
Kadr z filmu "Ach śpij kochanie" Krzysztofa Langa
Kadr z filmu "Ach śpij kochanie" Krzysztofa LangaŹródło: Materiały prasowe
d5xmp41

Premiera filmu odbędzie się 20 października 2017 r. Za reżyserię odpowiada Krzysztof Lang, a nad scenariuszem, który został oparty na autentycznych wydarzeniach, pracował Andrzej Gołda, który wcześniej uczestniczył w powstawaniu takich seriali jak "Belfer" czy "Kryminalni".

Historia jest reklamowana jako polska wersja filmu o Hannibalu Lecterze. Znany jest już zarys fabuły, wiadomo też, że głównego bohatera zagra Andrzej Chyra.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

O czym opowiada "Ach śpij kochanie"?

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski, wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem. To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości. Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja. A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

d5xmp41

W 2015 r. ukazała się książka "Elegancki morderca" Cezarego Łazarkiewicza poświęcona Władysławowi Mazurkiewiczowi (na zdjęciu poniżej), który podczas śledztwa przyznał się do ponad trzydziestu morderstw.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Archiwum prywatne
Domyślny opis zdjęcia na stronę głównąŹródło: Archiwum prywatne, Fot: Materiały prasowe

Gwiazdorska obsada

W filmie występują ponadto Andrzej Grabowski, Katarzyna Warnke, Bogusław Linda, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Figura, Jerzy Trela, Tomasz Schuchardt oraz Karolina Gruszka. Biorąc pod uwagę znamienitą obsadę i intrygującą historię, może być to jedna z najciekawszych polskich premier tegorocznej jesieni.

d5xmp41

Zobacz też: Ibisz do Cieleckiej: "Dla wielu byliście z Chyrą idealną parą. Byłaś warszawską królową nocy!"

d5xmp41

Podziel się opinią

Share
d5xmp41
d5xmp41