Trwa ładowanie...

Andrzej Saramonowicz komentuje polityczną rzeczywistość. "Co się z wami stało, przyjaciele i znajomi?"

Reżyser filmów "Testosteron", "Ciało" czy "Jak się pozbyć cellulitu" w mediach społecznościowych zamieścił post, komentujący obecną sytuację polityczną. Wypowiedź Andrzeja Saramonowicza nie pozostała bez odzewu. Pod publikacją pojawiło się mnóstwo komentarzy.

Share
Andrzej Saramonowicz komentuje polityczną rzeczywistość. "Co się z wami stało, przyjaciele i znajomi?"
Źródło: East News, fot: MARIUSZ GACZYNSKI
d3zgkld

Reżyser w publikacji wymienia nazwiska osób, które według niego są zaangażowane w politykę kraju. Saramonowicz w swojej wypowiedzi stawia pytania retoryczne, zastanawiając się nad pobudkami osób u władzy.

Post zyskał dużą popularność przez udostępnienia oraz liczne komentarze pod wypowiedzią reżysera. Możemy przeczytać m.in:

d3zgkld

- Pan Saramonowicz nie zna ludzkiej natury. Szkoda. Ludzie to w większości zwykli oportuniści Tak nami pokierowała ewolucja. Tak umocnił swoja władzę Hitler, tak funkcjonował reżim Stalina, i tak funkcjonował PRL(..). Polacy się nawzajem nienawidzili od czasów "demokracji szlacheckiej". Zabory tez podzieliły społeczeństwo i ten smród się za Polską wlecze. Na dodatek oliwy do ognia dolewa pseudo-katolicki kościół, który widzi w tym "żmijowisku" okazję do umocnienia władzy nad rzędem dusz i zagarnięcia jak najwięcej dóbr doczesnych na własne potrzeby. PiS wgryzie się swoim chamstwem w polskie społeczeństwo na lata. Nie łudźcie się. Życzę wesołych świat za 500+ i nich wam Zenek Martyniuk osłodzi rok następny swoimi "chansonami" w rytmie dysco-popo (zachowano oryginalną pisownię).

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

- A może po prostu oni wreszcie czują się komfortowo? - napisał jeden z użytkowników portalu.
- Pomyśl z drugiej strony. Gdyby do władzy doszła partia, która by ubezwłasnowolniła PiS ONR młodzieży wszechpolskie, ciachnęła związki z kościołem i zabrała mu majątki. Wywaliła prawicę z radia i tv i zmarginalizowała wszelkie tytuły prawicowe. I nagle chodzisz po Polsce wolnej, ONR jak wyjdzie na ulice dostaje pałą. Gazeta polska sprzedaje się tylko w kioskach na terenie prywatnym, Ziobro siedzi, Szyszko siedzi, radio Maryja ma koncesje tylko w Toruniu. Myślisz sobie: No wreszcie. A znajomi prawicowi gryzą palce.

Reżyser nie pierwszy raz wypowiada się na temat polityki.

Andrzej Saramonowicz, polski scenarzysta, reżyser, producent, dziennikarz oraz dramaturg. Twórca największych przebojów kinowych ostatnich lat. Stworzył komedie "Testosteron", "Lejdis" i "Idealny facet dla mojej dziewczyny".

Saramonowicz: "Nie ma partii, na którą dziś mógłbym głosować":

d3zgkld

Podziel się opinią

Share
d3zgkld
d3zgkld