Trwa ładowanie...
d3ob8ry
Aktualności

''Artysta'': Oscarowy pies-artysta nie żyje

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Artysta'': Oscarowy pies-artysta nie żyje
(AFP)
d3ob8ry

Sympatyczny psiak - Jack Russell Terrier Uggie - gwiazdor oscarowego filmu "Artysta", odszedł do krainy wiecznych łowów.

Czworonóg dożył 13 lat. Miał raka - choroba posunęła się tak daleko, że opiekun Omar Von Muller oraz weterynarz podjęli trudną decyzję o eutanazji.

Uggie i Omar Von Muller/fot. AFP

d3ob8ry

Uggie zrobił karierę, o której wielu może tylko marzyć. W nagrodzonym pięcioma Oscarami "Artyście" Michela Hazanaviciusa ratował bohatera granego przez Jeana Dujardina i bawił widzów do łez. Ekranowe wyczyny przyniosły mu Psią Palmę na festiwalu w Cannes.

fot. AFP

Terrier grał również - u boku Reese Witherspoon, Christopha Waltza i Roberta Pattinsona - w "Wodzie dla słoni". Można go było zobaczyć także w "Wyborczych jajach" i w serialu "Key & Peele". Doczekał się nawet swojej biografii: "Uggie - My Story".

d3ob8ry

Jako pierwszy w historii pies otrzymał oficjalne zaproszenie na galę rozdania Złotych Globów, a serwis branżowy Movieline prowadził swego czasu kampanię na rzecz przyznania mu Oscara. Statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej nie otrzymał, ale jest pierwszym psem, który zostawił odcisk swojej łapy w słynnej Alei Gwiazd przed Chinese Theatre.

Powyżej można obejrzeć jedną z sesji fotograficznych, w których Uggie wziął udział. Wiele filmików z psiakiem można znaleźć na YouTube. Tutaj na przykład znajduje się nagranie z jego występu w talk show "Ellen":

d3ob8ry

Podziel się opinią

Share
d3ob8ry
d3ob8ry