Trwa ładowanie...
diumrkp

Aśoka

Najnowsze informacje
3.3
(21 głosów)
Oceń:
1
diumrkp

Historia najsłynniejszego władcy w dziejach Indii – Asoki Wielkiego – który rządził terenami Azji Południowej w III w p.n.e. okiem filmowców z Bollywood.

W tym niezwykłym widowisku faktografia przeplata się z magią, a nakręcone z rozmachem sceny batalistyczne stanowią kontrapunkt dla duchowych poszukiwań bohaterów. Film opowiada o młodości imperatora, w tytułowej roli podziwiać zaś możemy niekwestionowanego króla Bollywoodu – Shah Rukh Khana.

Jako pretendent do tronu królestwa Magadha ambitny Aśoka staje się ofiarą dworskich knowań i ostatecznie – by ocalić życie – musi wyrzec się władzy i opuścić kraj. W przebraniu skromnego żołnierza o imieniu Pawan wyrusza w podróż, w której od polityki ważniejsza okaże się miłość. Kiedy przypadkiem uratuje piękną i podobnie jak on wygnaną i poniżoną dziedziczkę tronu sąsiedniej Kalingi, jego los zostanie skierowany na nowe tory.

Czy związek Aśoki z piękną Kaurwaki zdoła przetrwać w burzliwych czasach walk o dominację na subkontynencie? I w jaki sposób to uczucie zmieni go najpierw w tyrana, a następnie w gorliwego buddystę?

Aśoka
Tytuł oryginalny

Asoka

Gatunek

akcji, dramat, historyczny, romans

Kraj produkcji

Indie

Rok produkcji

2001

Czas trwania

170 min.

Obsada
diumrkp

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diumrkp
diumrkp
diumrkp