Trwa ładowanie...
astro boy

"Astro Boy" wraca na mały ekran

Share
"Astro Boy" wraca na mały ekran
Źródło: mat. promocyjne
dxskzjp

Jeden z najpopularniejszych japońskich bohaterów, Astro Boy, powraca na mały ekran. Właśnie rozpoczęły się prace nad realizacją nowego serialu.

Twórcą "Astro Boya", który w Japonii jest znany pod tytułem "Tetsuwan Atomu", jest Osamu Tezuka. Po raz pierwszy postać ta pojawiła się na kartach mangi w 1952 roku. Do telewizji komiks został przeniesiony w 1963 roku i widzowie przez trzy kolejne lata mogli śledzić przygody głównego bohatera. Kolejnych wersji opowieści bohater doczekał się w latach 80. i w 2003 roku. W 2009 na ekrany kin na całym świecie weszła pełnometrażowa animacja o jego perypetiach (z ekranu można było usłyszeć m.in. głosy Charlize Theron i Freddiego Highmore'a). Teraz chłopiec o ciele robota ma powrócić do telewizji.

Nowy serial ma składać się z 25 30-minutowych odcinków, które powstaną z połączenia animacji dwuwymiarowej i komputerowej. Produkcja ma być skierowana przede wszystkim do dzieci w wieku 8-12 lat, które nigdy wcześniej Astro Boya nie widziały. Akcja rozgrywać się będzie współcześnie a w przygody wplątani zostaną zupełnie nowi bohaterowie. Jednym z producentów dzieła będzie Cedric Biscay.

Pierwszy zwiastun serialu ma być gotowy już we wrześniu.

dxskzjp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxskzjp
dxskzjp