Trwa ładowanie...
02-10-2013 16:03

"Baby Blue" idealne do "Breaking Bad"

"Baby Blue" idealne do "Breaking Bad"
d2md7uv
d2md7uv

Wiemy już, dlaczego twórcy serialu "Breaking Bad" zdecydowali się wykorzystać piosenkę "Baby Blue" zespołu Badfinger w finałowym odcinku cyklu.

Nagrany w roku 1971 utwór "Baby Blue" pojawił się już wcześniej na ścieżce dźwiękowej do "Infiltracji". Mimo to kierownik do spraw muzycznych serialu "Breaking Bad", Thomas Golubić, oraz twórca cyklu, Vince Gilligan, postanowili wykorzystać tę kompozycję w ostatnim odcinku.

- Kiedy Vince powiedział, że ta piosenka idealnie nadaje się do ostatnich scen finałowego odcinka, nie bardzo potrafiłem sobie to wyobrazić - opowiada Golubić. - Wydawało mi się, że to po prostu taka nieco dziwna, mała pioseneczka o miłości. Dopiero kiedy połączyliśmy ją z obrazem, pojąłem, o czym mówił Vince. "Breaking Bad" to historia romansu Walta z chemią. W ostatnim odcinku nie chodziło o Walta kryminalistę, mordercę i złego człowieka. Chodziło o to, że on kończy tę historię na własnych warunkach. Ta piosenka faktycznie idealnie wpasowała się w ten klimat.

W Polsce trzeci sezon "Breaking Bad" nadawany jest przez telewizję Polsat. Finałową serię - drugą połowę piątego sezonu - pokaże w październiku Fox. W rolach głównych występują Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte oraz Bob Odenkirk.

Piosenkę "Baby Blue" zespołu Badfinger można przypomnieć sobie pod tym adresem.

d2md7uv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2md7uv