Trwa ładowanie...
d1nztd1

Barbara Bach

Najnowsze informacje
4.2
(21 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Queens, Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Filmografia:
d1nztd1

Amerykańska aktorka filmowa, modelka. Zasłynęła jako dziewczyna Jamesa Bonda w filmie „Szpieg, który mnie kochał”.

Barbara Bach (jej prawdziwe nazwisko to Barbara Goldbach) urodziła się 27 sierpnia 1947 roku w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Jej ojciec, Howard Goldbach - Austriak żydowskiego pochodzenia - był nowojorskim oficerem policji, a matka Marjorie Goldbach, irlandzką katoliczką. Z kolei jej babcia była Rumunką. Barbara była najstarszym spośród pięciorga dzieci.

Gdy miała 16 lat Barbara Bach opuściła szkołę i podjęła pracę jako modelka dla Eileen Ford Agency. Jej twarz pojawiła się na okładkach takich ekskluzywnych magazynów jak Vogue czy Seventeen.

Aktorka zadebiutowała w telewizji w miniserialu „Odyseja” (1968). Przez kolejne lata pojawiała się we włoskich produkcjach kinowych klasy B, m.in. w dramacie kryminalnym „Ostatnia szansa” (L'Ultima chance, 1975) z Ursulą Andress czy w filmie przygodowym „Wilk morski” (Il Lupo dei mari, 1975) na podstawie powieści Jacka Londona.

Przełom nastąpił w 1977 roku dzięki roli rosyjskiej agentki major Anya Amasova w filmie z serii o agencie 007 – Jamesie Bondzie pt. „Szpieg, który mnie kochał” (The Spy Who Loved Me, 1977). W roli Bonda wystąpił Roger Moore.Rok później zagrała jugosłowiańską partyzantkę Maritzę Petrovich w sensacyjnym dramacie wojennym „Komandosi z Navarony” (1978). Wystąpiła u boku takich gwiazd jak: Edward Fox, Harrison Ford i Robert Shaw.

W styczniu 1981 roku pozowała do pikantnych zdjęć dla miesięcznika Playboy. W tym samym roku na planie komedii „Jaskiniowiec” poznała Ringo Starra, perkusistę z legendarnego zespołu brytyjskiego The Beatles.Wystąpiła także z nim w 11-minutowym filmie muzycznym fantasy „Chłodnik” (1982), melodramacie telewizyjnym „Księżniczka Daisy” (Princess Daisy, 1983) i dramacie muzycznym Paula McCartneya „Give My Regards to Broad Street” (1984).

W 1993 roku Barbara Bach ukończyła Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles na wydziale psychologii.

Swojego pierwszego męża, włoskiego biznesmena Augusto Gregoriniego, poznała pracując jako modelka.Para przeprowadziła się do Włoch w 1966 roku. Dwa lata potem pobrali się, a na świat przyszły ich dzieci – Francesca (ur. 7 sierpnia 1969 w Rzymie) i Gian Andrea (ur. 1972). Z kolei 1975 roku Barbara przeprowadziła się do Los Angeles. Trzy lata później para rozwiodła się. Aktorka ponownie wyszła za mąż 27 kwietnia 1981 roku. Tym razem jej ukochanym okazał się Ringo Starr.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nztd1
d1nztd1
d1nztd1