Trwa ładowanie...
d39byc8

Bartek Konopka zakończył zdjęcia do filmu "Lęk wysokości"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartek Konopka
Bartek Konopka (PISF)
d39byc8

Bartek Konopka, reżyser nominowanego do Oscara dokumentu "Królik po berlińsku", zakończył zdjęcia do filmu fabularnego. W "Lęku wysokości", opowieści o trudnej relacji ojca i syna, główne role zagrali Krzysztof Stroiński i Marcin Dorociński.

O zakończeniu zdjęć poinformowało we wtorek PAP Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP). "Lęk wysokości" powstaje w działającym przy SFP Studiu Munka.

Jak wyjaśniono, debiut pełnometrażowy Konopki to "film psychologiczny, wzbogacony o elementy suspensu i komizmu".

d39byc8

Bohater, młody reporter telewizyjny, Tomek (w jego roli Dorociński), prowadzi bardzo poukładane życie. Do czasu. Pewnego dnia dowiaduje się bowiem, że jego ojciec (Stroiński) trafił do szpitala psychiatrycznego, a Tomek jest jedyną osobą, która może się nim zająć.

Scenariusz filmu napisali wspólnie Piotr Borkowski i Bartek Konopka. W obsadzie, oprócz Stroińskiego i Dorocińskiego, są m.in. Dorota Kolak, Magdalena Popławska i Anna Dymna.

Zdjęcia do "Lęku wysokości" realizowane były w dwóch turach. Większość była kręcona w listopadzie i grudniu w Warszawie oraz na Śląsku. Około 10 proc. zdjęć powstawało w czerwcu w Tatrach, po polskiej i słowackiej stronie (Tatrzańska Łomnica i Morskie Oko).

"Najtrudniejsze zdjęcia były realizowane na szczycie Łomnicy (2565 m.n.p.m) i pod szczytem, na Łomnickim Siodle (2050 m.n.p.m). Główni aktorzy, Marcin Dorociński i Krzysztof Stroiński, musieli wykazać się kondycją i skupieniem podczas scen wspinaczki. Szczególnie niebezpieczna w realizacji była scena, w której filmowy ojciec wchodzi na szczyt Łomnicy. To bardzo trudny szlak" - zwrócono uwagę w relacji SFP.

d39byc8

Jak poinformowano, ekipę filmową zabezpieczali polscy i słowaccy taternicy. Dla filmowców dużym wyzwaniem było też ustawienie na wąskich półkach, nad kilkunastometrowymi przepaściami, ciężkiej kamery.

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d39byc8

Podziel się opinią

Share

d39byc8

d39byc8