Trwa ładowanie...

''Battleship: Bitwa o Ziemię'': Za kulisami spektakularnej produkcji [wideo]

''Battleship: Bitwa o Ziemię'': Za kulisami spektakularnej produkcji [wideo]Źródło: Universal Pictures
d13ymhe
d13ymhe

Specjalnie dla czytelników Serwisu Filmowego Wirtualnej Polski przygotowaliśmy arcyciekawy materiał wideo, prezentujący kulisy jednej z największych superprodukcji tego roku - spektakularnego "Battleship: Bitwa o Ziemię".

W prezentowanym poniżej klipie, będziecie świadkami przygotowań do zarejestrowania kilku wystrzałów z prawdziwego karabinu o kalibrze .50 cala. O pracy na planie opowiada sam reżyser widowiska, Peter Berg, który chce zrobić wszystko, aby ujęcie było jak najwiarygodniejsze. Twórca nie cofnie się przed niczym, niszcząc na potrzeby krótkiej sekwencji kamerę wartą... 350 tysięcy dolarów.

Zobaczcie sami:

"Battleship: Bitwa o Ziemię", o budżecie przekraczającym 200 milionów dolarów, to skrzyżowanie filmu wojennego i science fiction, które opowiada historię międzynarodowej floty, wplątanej w potężnych rozmiarów bitwę z kosmitami. Przybyli oni na Ziemię z misją odkrycia i zagospodarowania źródła energii pod jednym z oceanów pokrywających naszą planetę, jednak krótko po lądowaniu ich zamiary zostały zdemaskowane przez oddziały marynarki morskiej. Konfrontacja okazuje się nieunikniona.

d13ymhe

Inspiracji do filmu dostarczyła wojenna gra planszowa stworzona przez firmę Hasbro. Opracowana w roku 1967 przez Miltona Bradleya, popularna gra znana jest w Polsce jako "Statki". Zadaniem graczy jest zidentyfikowane położenia okrętów wojennych przeciwnika, umieszczonych na planszach w formie siatki. Odgadnięcie współrzędnych całego statku równoznaczne jest z jego zatopieniem.

Poniżej prezentujemy też najnowszy polski zwiastun, który z pewnością przypadnie do gustu widzom szukającym na kinowej sali eksplozji, huku i spektakularnej destrukcji:

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 20 kwietnia.

d13ymhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ymhe