Trwa ładowanie...
djuc799

Beata Szydło wsparła Krzysztofa Globisza. Artysta po udarze dostał 125 tys. zł

Krzysztof Globisz mógł dotychczas liczyć na finansową pomoc ze strony rodziny, przyjaciół i fanów. Do tego grona właśnie dołączyła premier Beata Szydło, która przekazała artyście aż 125 tys. zł.
Share
Krzysztof Globisz
Krzysztof GlobiszŹródło: ONS.pl
djuc799

W lipcu 2014 roku Krzysztof Globisz doznał udaru mózgu i był w stanie krytycznym. Życiu aktora nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale z konsekwencjami udaru zmaga się do dziś i nadal ma poważne problemy z mówieniem. Wkrótce po wypadku artysta poddał się intensywnej rehabilitacji, która może potrwać nawet kilka lat. Praca z logopedą i fizjoterapeutą przynosi efekty, jednak leczenie wymaga nakładów finansowych.

Z pomocą Globiszowi pospieszyłą m.in. Anna Dymna, która zorganizowała koncert charytatywny. Teraz "Super Ekspress" donosi, że na konto aktora wpłynęło 125 tys. zł, co jest zasługą premier Beaty Szydło. Właśnie na taką kwotę opiewa Nagroda Prezesa Rady Ministrów.

szydło PAP
szydłoŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka

- Nagrodę przyznano za wybitny dorobek artystyczny i pedagogiczny, za doskonałą rolę nauczyciela i przewodnika adeptów sztuki aktorskiej i reżyserii przez 35 lat pracy pedagogicznej w Państwowej Wyższej SzkoleTeatralnej w Krakowie – czytamy w uzasadnieniu.

djuc799

Obejrzyj: przyjaciele o chorobie Krzysztofa Globisza

djuc799

Podziel się opinią

Share
djuc799
djuc799