Trwa ładowanie...
d7xtfy7
Aktualności

Biało-czerwono-czarny - Zaorski o Olisadebe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biało-czerwono-czarny - Zaorski o Olisadebe
d7xtfy7

O tym, że Janusz Zaorski kocha piłkę nożną wiemy wszyscy. "Piłkarski poker" to dla wielu kibiców do dzisiaj obraz kultowy. Nowy film Janusza Zaorskiego "Biało-czerwono-czarny" to dokumet o Emmanuelu Olisadebe, piłkarzu polskiej reprezentacji.

Opisując historię Oliego, piłkarza z Nigerii robiącego karierę w Polsce, Janusz Zaorski podejmuje ważny i aktualny temat tolerancji wobec innych narodowości. Film jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak Polacy dziś, po okresie przemian, reagują na cudzoziemców.

W dokumencie znalazły się wywiady, zarówno ze znanymi osobistościami świata sportu, aktorami i politykami, jak również z kolegami piłkarza z reprezentacji oraz przypadkowymi przechodniami i kibicami, którzy komentują fakt, że reprezentant Polski jest Afrykańczykiem.

d7xtfy7

Film jest bogato ilustrowany archiwalnymi materiałami z występów Oliego podczas eliminacji do Mistrzostw Świata oraz wywiadami z nim samym, w których opowiada o swoich odczuciach i przeżyciach związanych z Polską i Polakami.

Biało-czerwono-czarny będzie miał swoją premierę w stacji Canal+ 21 października. Dokument zostanie zaprezentowany w ramach projektu Światła Brindisi - imigracja w Europie. To przedsięwzięcie realizowane w ponad 30 stacjach telewizyjnych i kanałach tematycznych, w tym we wszystkich filiach Canal+ w Europie.

W ramach projektu wszystkie uczestniczące w nim kanały przygotowują dla swych widzów specjalny blok programów o tematyce migracyjnej. Wśród propozycji znajdą się filmy dokumentalne, magazyny, a także krótkie formy filmowe. Właśnie 21 października w Canal+ o godz. 21 rozpocznie się blok Światła Brindisi...

W bloku Światła Brindisi... zobaczymy również inny polski film Comedie Polonaise. Dokument jest próbą naszkicowania portretu Andrzeja Seweryna, człowieka dwóch kultur, dwóch języków, dwóch światów, który stał się symbolem sukcesu zawodowego odniesionego za granicą. Reżyserem filmu jest Jakub Skoczeń.

d7xtfy7

Podziel się opinią

Share
d7xtfy7
d7xtfy7