Trwa ładowanie...

Bill Pullman zagra główną rolę w nowym filmie twórców "Bogów" i "Sztuki kochania"

Amerykański aktor zastąpił Williama Hurta, który musiał zrezygnować z udziału w filmie "Zimna gra". Kilka dni po rozpoczęciu zdjęć Hurt uległ niefortunnemu wypadkowi w czasie wolnym.

Share
Bill Pullman zagra główną rolę w nowym filmie twórców "Bogów" i "Sztuki kochania"Źródło: fot. Krzysztof Wiktor
dd9sppa

Producenci Watchout Studio wraz z Danielem Baur – K5 International i agencją ICM Partners w ciągu 48 godzin przeorganizowali prace nad projektem tak, by umożliwić kontynuację zdjęć oraz zaangażować do filmu nowego odtwórcę głównej roli – Billa Pullmana. Dzięki współpracy całego zespołu, po zaledwie 3-dniowej przerwie, zdjęcia zostały wznowione według dotychczasowego harmonogramu.

- Bardzo dziękuję Williamowi Hurtowi za uwierzenie w opowiadaną przez nas historię. Życzymy mu wszyscy zdrowia i powrotu do pełni sił. Cieszymy się, że do obsady dołączył Bill Pullman, wszechstronny aktor z imponującym dorobkiem, który znakomicie odnalazł się w roli Joshuy Mansky’ego - mówił Łukasz Kośmicki, reżyser filmu.

"Zimna Gra" to najnowsza produkcja Watchout Studio, twórców takich produkcji, jak "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Po raz pierwszy w historii, polscy producenci realizują film w języku angielskim z myślą o dystrybucji międzynarodowej.

fot. Krzysztof Wiktor
Źródło: fot. Krzysztof Wiktor

Za kulisy wielkiej międzynarodowej polityki i w ponadczasowy konflikt mocarstw wciągnie nas poruszający thriller i szpiegowska historia zapomnianego, genialnego mistrza szachowego Joshuy Mansky’ego (Bill Pullman). Tytułowa gra toczy się w Warszawie, która w 1962 roku stała się centrum wydarzeń decydujących o losach świata. Czy możliwe jest, że w Polsce odbyła się kiedyś rozgrywka, która mogła skończyć się trzecią wojną światową?

dd9sppa

Zdjęcia do filmu realizowane są od lutego do połowy kwietnia 2018 roku, a premiera zaplanowana jest na 2019 rok. Partnerem filmu jest miasto stołeczne Warszawa oraz Zarząd Pałacu Kultury i Nauki sp. z o.o. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Hyde Park Entertainment Group, dystrybucję światową koordynuje K5 International, a za krajową odpowiada Next Film.

W rolach głównych: Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor, Corey Johnson, Aleksey Serebryakov, Robert Więckiewicz, Nicholas Farrell, Evgeniy Sidikhin

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Obejrzyj zwiastun filmu "Sztuka kochania":

dd9sppa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd9sppa
dd9sppa