Trwa ładowanie...

Bitwa na głosy! Anna Dereszowska idzie w ślady Edyty Górniak w animacji ''Sarila''

Share
Bitwa na głosy! Anna Dereszowska idzie w ślady Edyty Górniak w animacji ''Sarila''Źródło: Kino Świat
dqxd4ua

Anna Dereszowska rzuciła wyzwanie Edycie Górniak i jej występowi w „Pocahontas”. Popularna aktorka przeniosła się w świat indiańskich baśni i dała popis umiejętności wokalnych w pełnej wdzięku animacji „Sarila”. „Przyszło mi się mierzyć z prawdziwą legendą” – mówi Dereszowska, którą w polskiej wersji językowej filmu wspierają m.in. debiutująca w dubbingu Katarzyna Maciąg i Adam Ferency.

W ekranizacji jednej z najpiękniejszych eskimoskich legend Dereszowska użyczyła głosu Sednie, tajemniczej bogini uosabiającej siłę natury. „Moja bohaterka przypomina nieco postać z filmu „Avatar”. Jest wysoka, niebieskawa i przepiękna” – mówi aktorka. Na potrzeby filmu Dereszowska zaśpiewała także piosenki, oryginalnie wykonywane przez kanadyjską gwiazdę muzyki pop, zdobywczynię Nagrody Juno – Elisapie Isaac.

Zwiastun filmu:

Aktorka przyznaje, że w trakcie nagrań nie mogła oprzeć się porównaniom do utworów wykonanych przez Edytę Górniak, w liczącym dwadzieścia lat hicie „Pocahontas”. „Dzięki „Sarilii” mogę zmierzyć się z legendą Edyty Górniak. Śpiewane przeze mnie utwory są niezwykle piękne i wpadające w ucho. Myślę, że państwo – wychodząc z dziećmi z kina – też będziecie je sobie nucić” – dodaje artystka.

Wywiad z Anną Dereszowską:

Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jedynym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście – jak głosi legenda – mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu?

"Sarila" jest już wyświetlana w polskich kinach.

dqxd4ua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqxd4ua
dqxd4ua