Trwa ładowanie...

Box Office: Woody Harrelson i zombie triumfują w USA

Box Office: Woody Harrelson i zombie triumfują w USA
d3q5krb
d3q5krb

Film "Zombieland" został nowym liderem amerykańskiego box office.

Bohaterami obrazu Rubena Fleischera są Columbus, największy tchórz na świecie, oraz nieustraszony Tallahassee. Obaj panowie przemierzają kraj w poszukiwaniu schronienia przed hordami krwiożerczych zombie. W rolach głównych wystąpili Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Emma Stone oraz Amber Heard. Debiutujący w zestawieniu projekt zgromadził na koncie kwotę 25 milionów dolarów.

Kolejną nowością tego tygodnia jest trójwymiarowa wersja animacji "Toy Story". Opowieść o niesfornych zabawkach, która w wersji analogowej gościła w kinach w 1995 roku, zarobiła przez weekend 12,5 miliona dolarów i trafiła na trzecią pozycję box office. Głosów postaciom użyczyli m.in. Tom Hanks, Tim Allen oraz Don Rickles.

Oczko niżej uplasował się następny debiutant, komedia "The Invention of Lying". Historia rozgrywa się w świecie, w którym nikt nie kłamie, do chwili, w której pewien przeciętny facet (Ricky Gervais) wymyśla jak to robić. Wynalazek kłamstwa doprowadza go do sławy, bogactwa i zainteresowania ze strony płci pięknej. W obrazie wystąpili ponadto Jennifer Garner, Jonah Hill i Rob Lowe. Weekend przyniósł projektowi zysk w wysokości 7 milionów dolarów.

d3q5krb

** Pozycja szósta przypadła w udziale reżyserskiemu debiutowi Drew Barrymore, komediodramatowi "Whip It!". Film opowiada o perypetiach nastolatki imieniem Bliss, mieszkającej w małym teksańskim miasteczku. Dziewczyna jest nieustannie wysyłana na konkursy piękności, lecz nie czuje się dobrze jako kandydatka na miss. Dopiero udział w wyścigach na wrotkach pozwala młodej bohaterce odnaleźć siebie. W rolach głównych wystąpili Ellen Page, Drew Barrymore, Kristen Wiig, Juliette Lewis, Marcia Gay Harden oraz Jimmy Fallon. Po weekendzie na konto produkcji wpłynęła suma niemal 5 milionów dolarów.

Ostatnią nowością tego tygodnia jest film dokumentalny Michaela Moore'a, "Capitalism: A Love Story". W swoim nowym dziele Moore skoncentrował się na globalnym kryzysie ekonomicznym. Obraz uplasował się na siódmej pozycji box office z sumą ponad 4 milionów dolarów na koncie.

d3q5krb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q5krb