Trwa ładowanie...

Camerimage: "Dziweczyna z portretu" drugim filmem otwarcia

Share
Camerimage: "Dziweczyna z portretu" drugim filmem otwarciaŹródło: East news
d2o9232

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż drugim filmem otwarcia 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE będzie *"Dziewczyna z portretu" Toma Hoopera, ze zdjęciami Danny'ego Cohena. Pokaz specjalny filmu, na który festiwalową publiczność zaprosi autor zdjęć Danny Cohen, będzie częścią uroczystej Gali Otwarcia.*

"Dziewczyna z portretu" to niezwykła historia miłosna zainspirowana życiem artystów Einara i Gerdy Wegener, których małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar decyduje się na operację zmiany płci i zostaje jedną z pierwszych na świecie transgenderowych kobiet, Lili Elbe. W rolach głównych występują Eddie Redmayne i Alicia Vikander. W pozostałych rolach zagrali Matthias Schoenaerts, Amber Heard, Ben Whishaw oraz Sebastian Koch.

d2o9232

Ekipa odpowiadająca za powstanie Dziewczyny z portretu Toma Hoopera składała się między innymi z nominowanego do Oscara® autora zdjęć Danny'ego Cohena (Jak zostać królem, Pokój), montażystki Melanie Oliver (Nędznicy, Anna Karenina), trzykrotnie nominowanej do Oscara® scenografki Eve Stewart (Topsy-Turvy, Jak zostać królem), laureata Oscara® kompozytora Alexandre'a Desplat'a (Grand Budapest Hotel, Operacja Argo) oraz nominowanego do Oscara® kostiumografa Paco Delgado (Nędznicy, 33).

Premierowy pokaz specjalny filmu odbędzie się 14 listopada w Sali Głównej Opera Nova w Bydgoszczy. Dziewczyna z portretu wejdzie do polskich kin 22 stycznia 2016. Polskim dystrybutorem jest United International Pictures Sp. z o. o.

Pokaz Dziewczyny z portretu będzie częścią Gali Otwarcia Camerimage 2015, obowiązują więc zaproszenia, jednakże w miarę dostępności wolnych miejsc, na seanse zapraszamy również osoby akredytowane.

*23. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy w dniach od 14 do 21 listopada * Więcej na temat Bydgoszczy można znaleźć na www.visitbydgoszcz.pl

d2o9232
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o9232
d2o9232