Trwa ładowanie...
camerimage
13-07-2010 11:25

Camerimage przez trzy lata będzie w Bydgoszczy

Camerimage przez trzy lata będzie w Bydgoszczy
d2vpthv
d2vpthv

Łódź chce skierować sprawę do sądu o zadośćuczynienie, bo to już przesądzone, że Camerimage nie odbędzie się tam, lecz w Bydgoszczy.

Dziś prezydent miasta Konstanty Dombrowicz oraz prezes fundacji „Tumult” Marek Żydowicz podpisali list intencyjny, określający warunki współpracy, w ramach której jeszcze w tym roku w Bydgoszczy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Filmowych „Plus Camerimage.

Celem listu intencyjnego jest określenie założeń organizacji festiwalu, który odbędzie się w dniach od 27 listopada do 4 grudnia br., oraz wstępne skonkretyzowanie podstawowych założeń jego kolejnych dwóch edycji (2011 i 2012 r.).

Ideą festiwalu „Plus Camerimage” jest prezentacja dokonań autorów zdjęć filmowych z kraju i zagranicy oraz eksponowanie roli operatora jako artysty w procesie tworzenia filmu. Idea ta jest realizowana poprzez organizację: konkursu dla filmów fabularnych, konkursu etiud studenckich, konkursu kina polskiego, pokazów specjalnych i premierowych, retrospektywy laureata Nagrody za Całokształt Twórczości, warsztatów filmowych i seminariów oraz konkursu filmów dokumentalnych.

d2vpthv

Oprócz opery, miejscem emisji filmów i spotkań twórców będzie także Multikino. Dodatkowo wokół opery mają stanąć namioty, w których odbywać się będą imprezy towarzyszące. Władze Bydgoszczy wierzą, że miasto nie będzie jedynie krótką przystanią dla festiwalu, że zakotwiczy w nim na stałe, a portem mógłby być pl. Teatralny, gdzie planowana jest budowa centrum kongresowo-kulturotwórczego.

Marek Żydowicz, prezes fundacji „Tumult”: - Dla mnie to powrót do regionu, w którym w 1992 r. narodziła się idea festiwalu, a zarazem osobista podróż sentymentalna, bo pochodzę ze Świecia. – Wierzę, że tak jak w Łodzi, gdzie festiwal był przez wiele lat, tak i w Bydgoszczy będzie on przynosił korzyści promocyjne i materialne miastu. Chciałbym też, żeby festiwal tu pozostał. Zakorzenienie go na stałe wiąże się ze stworzeniem mu odpowiedniej infrastruktury.

Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz. – Taki festiwal Bydgoszczy się po prostu należy. Od kilku lat budujemy nową tożsamość miasta w oparciu m.in. o kulturę. „Plus Camerimage” to festiwal z prawdziwego zdarzenia, przyciągający wielkich twórców i znakomitych gości. Jeśli to wszystko doda się do siebie, to wychodzą spore korzyści dla miasta: zarówno finansowe, jak i prestiżowe.

Budżet tegorocznego festiwalu „Plus Camerimage” to ok. 6 mln zł, z czego miasto wesprze przedsięwzięcie kwotą 2,5 mln zł.

d2vpthv

Oficjalne wydanie internetowe: www.bydgoszcz.naszemiasto.pl

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) **

d2vpthv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vpthv