Trwa ładowanie...
cannes

Cannes z animacjami Pixara i filmem Allena

Share
Cannes z animacjami Pixara i filmem Allena
d44gcqn

Szczegółowy program zbliżającego się 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes zostanie dopiero ogłoszony, ale już wiadomo o kilku bardzo prawdopodobnych premierach.

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że światową premierę będzie miał na festiwalu obraz "Mad Max: Na drodze gniewu". Teraz "Variety" informuje o kolejnych tytułach. Goście imprezy będą mogli starać się o zaproszenia i bilety na pokazy "W głowie się nie mieści", animacji ze studia Pixar (polska premiera dopiero 1 lipca). Poza konkursem zobaczyć będzie można najpewniej najnowsze dzieło Woody'ego Allena - "Irrational Man", w którym grają Joaquin Phoenix i Emma Stone.

Redakcja "Variety" spodziewa się również, że organizatorzy zaproszą m.in. Todda Haynesa ("Carol" z Cate Blanchett i Rooney Marą), Gusa Van Santa ("The Sea of Trees" z Matthew McConaugheyem i Kenem Watanabe), Jeffa Nicholsa ("Midnight Special"), Denisa Villeneuve ("Sicario") i Arnauda Desplechina ("Nos arcadies").

Niewykluczone, że w jednej z sekcji konkursowych (być może Un Certain Regard) znajdzie się reżyserski debiut Natalie Portman - "A Tale of Love and Darkness" ze zdjęciami Sławomira Idziaka.

Organizatorzy program festiwalu ogłoszą 16 kwietnia. Sama impreza potrwa od 13 do 24 maja.

d44gcqn

Podziel się opinią

Share
d44gcqn
d44gcqn