Trwa ładowanie...

''Contagion: Epidemia strachu'' już na DVD i Blu-ray!

''Contagion: Epidemia strachu'' już na DVD i Blu-ray!Źródło: Galapagos Films
d1bmk6c
d1bmk6c

Contagion – Epidemia strachu” to przerażająca i niezwykle realistyczna opowieść o świecie, którego mieszkańcy są dziesiątkowani przez tajemniczego wirusa. Wypracowane przez lata procedury okazują się nieskuteczne i kiedy liczba ofiar zaczyna iść w miliony, ład i porządek zaczynają się walić, a na ich miejsce pojawia się anarchia. „Contagion – epidemia strachu”, najnowszy film *Stevena Soderbergha autora kultowej trylogii „Ocean’s...”, debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 2 marca 2012 roku.*

Pomysł na film „Contagion – epidemia strachu” narodził się podczas jednej z licznych dyskusji jakie Steven Soderbergh odbył ze scenarzystą Scottem Z. Burnsem, z którym współpracował przy swoim poprzednim filmie „Intrygant” (na DVD w ofercie Galapagos Films). − Razem ze Stevenem spędzaliśmy dużo czasu w samolotach i rozmawialiśmy o powszechnym przekonaniu, że ludzie często łapią choroby w podróży. Na początku pomysł opierał się na bezbronności ludzi w miejscach publicznych. Kiedy bierze nas jakaś choroba wszyscy zaczynamy zastanawiać się, co robiliśmy przez ostatnich kilka dni, z kim rozmawialiśmy, koło kogo siedzieliśmy albo kogo dotykaliśmy. Taka jest ludzka natura – wspomina Burns.

Z czasem pomysł ewoluował w stronę wielowątkowej i realistycznej opowieści o świecie, którego mieszkańców dziesiątkuje tajemniczy wirus, a los ludzkości zależy od garstki zdeterminowanych naukowców. − W filmach Stevena nie ma nic zbędnego. Akcja jest szybka. W przypadku takiego tematu tempo akcji odzwierciedla postęp samej infekcji i tego, jak szybko sprawy wymykają się spod kontroli, daje poczucie przyspieszenia. Ta opowieść jest naprawdę porywająca – mówi o filmie „Conatgion – epidemia strachu” odtwórca jednej z głównych ról Matt Damon.

d1bmk6c

Prace na planie filmu rozpoczęły się we wrześniu 2010 roku w Hongkongu, skąd ekipa przeniosła się do Stanów (gdzie pracowała w Chicago, Atlancie i San Francisco), a następnie do Londynu i Genewy. Aby skoordynować tak duży projekt filmowcy stworzyli specjalną stronę internetową, na której znajdowały się wszystkie informacje na temat produkcji, a poszczególne zespoły pracujące w różnych krajach komunikowały się ze sobą za pomocą programu Skype.

W realizacji filmu pomagała również Gwardia Narodowa, która na potrzeby produkcji wypożyczyła sprzęt wojskowy (m.in. ciężarówki, Humvee i helikoptery Black Hawk) oraz ponad 100 mundurowych funkcjonariuszy. − Departament Obrony wydał zgodę na wykorzystanie w filmie funkcjonariuszy oraz sprzętu Gwardii Narodowej – wspomina producent Gregory Jacobs.

Na ekrany amerykańskich kin film „Contagion – epidemia strachu” wszedł 9 września 2011 roku w pierwszy weekend zarabiając ponad 22 miliony dolarów. Polska premiera filmu odbyła się 28 października. Do dnia dzisiejszego wpływy ze sprzedaży biletów na „Canotagion” na całym świecie przekroczyły 135 milionów dolarów (produkcja pochłonęła ok. 60 milionów).

Film „Contagion – epidemia strachu” na Blu-ray i DVD zadebiutuje już 2 marca 2012 r., kilka dni wcześniej film pojawi się w wypożyczalniach. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

Wydanie DVD:

• Dodatek specjalny: Epidemia Strachu: Jak wirus zmienia świat

Wydanie Blu-ray:

• Rzeczywistość epidemii strachu
• Tropiciele wirusa
• Epidemia Strachu: Jak wirus zmienia świat

d1bmk6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bmk6c