Trwa ładowanie...

Córka Kaczmarskiego przekazała na aukcję przedmiot po ojcu. Został jej zapisany w testamecie

Patrycja Volny przekazała na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy pamiątkę po ojcu. Aktorka udzieliła również wywiadu, gdzie opowiedziała o trudnym dzieciństwie i wspomnieniach związanych z Jackiem Kaczmarskim.
Share
Jacek Kaczmarski
Jacek KaczmarskiŹródło: Youtube.com
d423ymw

Przedmiotem aukcji, który został przekazany przez córkę Kaczmarskiego będzie biurko, przy którym tworzył poeta. Mebel w rodzinie Patrycji Volny był od 1995 r. Po śmierci jej ojca Jacka Kaczmarskiego w 2004 r. mebel został przypisany w testamencie jego córce.

- Biurko, podobnie jak gitara, z którą tata przez ostatnie lata życia koncertował było prezentem od mamy. We wrześniu 1995 przyjechaliśmy do Zachodniej Australii i osiedliliśmy w Perth. Dwa miesiące później dom już był, teraz trzeba go było jedynie urządzić. (...) Któregoś dnia trafili do sklepu "zwykłego", ale bardzo niezwykłego: z meblami indonezyjskimi - i cały rozsadek poszedł w zapomnienie. Mama "zakochała się" w pewnym stole, tata w biurku (...) Biurko zamieszkało w naszym domu w Perth. Później w domu taty w Two Rocks, po czym - zgodnie z jego wolą, wyrażoną w testamencie - zabrałam je do domu w Craigie, gdzie wspólnie z mamą mieszkaliśmy - czytamy we wpisie Patrycji Volny umieszczonym na stronie aukcje.wosp.org.pl.

Biurko było w rodzinie córki Jacka Kaczmarskiego mimo licznych przeprowadzek. Teraz trafiło z Melbourne do Polski i zostało przekazane Jurkowi Owsiakowi.

   ONS.pl
Źródło: ONS.pl

- Często się zastanawialiśmy, czy mamy moralne prawo je zatrzymać. Uważaliśmy, ze powinno w jakiś sposób trafić do narodu - lecz w jaki? Wreszcie olśnienie: WOŚP! Powiedziałam o tym mamie, która radośnie pomysłowi przyklasnęła. Cudowny, genialny, kochany Jurek Owsiak i jego ekipa będą umieli to zorganizować, pamiątka "zarobi", pieniądze trafią do ludzi! Do tych ludzi, którzy tak ofiarnie, szczodrze wspomagali mojego ojca w chorobie... - zakończyła Patrycja Volny.

d423ymw

Córka Jacka Kaczmarskiego, zadebiutowała na kinowym ekranie w filmie "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Volny jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi. Do tej pory mogliśmy ją oglądać jedynie w szkolnych etiudach. Zagrała również epizod w jednym odcinków serialu "Prawo Agaty".

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Volny urodziła się w Niemczech, wychowywała w Australii, a polskie obywatelstwo otrzymała jako 18-latka. Wtedy zdecydowała się na studia na wydziale aktorskim łódzkiej Filmówki. W Polsce nie zagrzała jednak miejsca na dłużej. Przez wiele lat żyła w Hongkongu. Za namową męża przeprowadziła się jednak do Paryża, gdzie mieszka od stycznia 2015 r. Pod koniec 2013 r. para doczekała się córki.

Aukcja burka potrwa do 5 lutego. Na razie cena wylicytowana za biurko Jacka Kaczmarskiego to 2000 zł.

d423ymw

Na uwagę zasługują także inne aukcje WOŚP. Można wylicytować m.in. weekend na Islandii z Jessicą Mercedes (3 450 zł), gitarę Slasha z Guns N’ Roses od Szymona Chwalisza (4 050 zł) i polonez Filipa Chajzera (18100 zł).

Który finał WOŚP Owsiak wspomina najmilej?:

d423ymw

Podziel się opinią

Share
d423ymw
d423ymw