Trwa ładowanie...

Córka Kaczmarskiego przekazała na aukcję przedmiot po ojcu. Został jej zapisany w testamecie

Patrycja Volny przekazała na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy pamiątkę po ojcu. Aktorka udzieliła również wywiadu, gdzie opowiedziała o trudnym dzieciństwie i wspomnieniach związanych z Jackiem Kaczmarskim.

Córka Kaczmarskiego przekazała na aukcję przedmiot po ojcu. Został jej zapisany w testamecieŹródło: Youtube.com
d2qokyx
d2qokyx

Przedmiotem aukcji, który został przekazany przez córkę Kaczmarskiego będzie biurko, przy którym tworzył poeta. Mebel w rodzinie Patrycji Volny był od 1995 r. Po śmierci jej ojca Jacka Kaczmarskiego w 2004 r. mebel został przypisany w testamencie jego córce.

- Biurko, podobnie jak gitara, z którą tata przez ostatnie lata życia koncertował było prezentem od mamy. We wrześniu 1995 przyjechaliśmy do Zachodniej Australii i osiedliliśmy w Perth. Dwa miesiące później dom już był, teraz trzeba go było jedynie urządzić. (...) Któregoś dnia trafili do sklepu "zwykłego", ale bardzo niezwykłego: z meblami indonezyjskimi - i cały rozsadek poszedł w zapomnienie. Mama "zakochała się" w pewnym stole, tata w biurku (...) Biurko zamieszkało w naszym domu w Perth. Później w domu taty w Two Rocks, po czym - zgodnie z jego wolą, wyrażoną w testamencie - zabrałam je do domu w Craigie, gdzie wspólnie z mamą mieszkaliśmy - czytamy we wpisie Patrycji Volny umieszczonym na stronie aukcje.wosp.org.pl.

Biurko było w rodzinie córki Jacka Kaczmarskiego mimo licznych przeprowadzek. Teraz trafiło z Melbourne do Polski i zostało przekazane Jurkowi Owsiakowi.

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

- Często się zastanawialiśmy, czy mamy moralne prawo je zatrzymać. Uważaliśmy, ze powinno w jakiś sposób trafić do narodu - lecz w jaki? Wreszcie olśnienie: WOŚP! Powiedziałam o tym mamie, która radośnie pomysłowi przyklasnęła. Cudowny, genialny, kochany Jurek Owsiak i jego ekipa będą umieli to zorganizować, pamiątka "zarobi", pieniądze trafią do ludzi! Do tych ludzi, którzy tak ofiarnie, szczodrze wspomagali mojego ojca w chorobie... - zakończyła Patrycja Volny.

d2qokyx

Córka Jacka Kaczmarskiego, zadebiutowała na kinowym ekranie w filmie "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Volny jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi. Do tej pory mogliśmy ją oglądać jedynie w szkolnych etiudach. Zagrała również epizod w jednym odcinków serialu "Prawo Agaty".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Volny urodziła się w Niemczech, wychowywała w Australii, a polskie obywatelstwo otrzymała jako 18-latka. Wtedy zdecydowała się na studia na wydziale aktorskim łódzkiej Filmówki. W Polsce nie zagrzała jednak miejsca na dłużej. Przez wiele lat żyła w Hongkongu. Za namową męża przeprowadziła się jednak do Paryża, gdzie mieszka od stycznia 2015 r. Pod koniec 2013 r. para doczekała się córki.

d2qokyx

Na uwagę zasługują także inne aukcje WOŚP. Można wylicytować m.in. weekend na Islandii z Jessicą Mercedes (3 450 zł), gitarę Slasha z Guns N’ Roses od Szymona Chwalisza (4 050 zł) i polonez Filipa Chajzera (18100 zł).

Który finał WOŚP Owsiak wspomina najmilej?:

d2qokyx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qokyx