Trwa ładowanie...
d2merqb

''Cosmopolis'': Surrealistyczny świat Cronenberga [wideo]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Cosmopolis'': Surrealistyczny świat Cronenberga [wideo]
d2merqb

W sieci pojawił się fragment najnowszego filmu *Davida Cronenberga, obrazu "Cosmopolis", ekranizacji dzieła jednego z największych współczesnych pisarzy amerykańskich - Dona DeLillo.*

W blasku świateł, po ulicach Nowego Jorku przetacza się ekskluzywna limuzyna. W środku jedzie Eric Parker (Robert Pattinson), 28-letni milioner, "złote dziecko" Wall Street i niekwestionowany król światowej finansjery. Jadąc przez Manhattan, spostrzega nagle tablicę z kursami walut. Cyfry bardzo szybko idą w górę, a to może oznaczać tylko jedno: finansowe imperium Parkera z każdym ruchem wskazówki zegara zbliża się do upadku. Atmosfera na ulicach staje się nieznośna. Przed Erikiem 24 najdziwniejsze godziny jego życia - czeka go podróż przez miasto ogarnięte chaosem. Wkrótce jednak elementy układanki złożą się w niepokojącą całość: ktoś czyha na jego życie.

Scena, którą można obejrzeć poniżej, przedstawia Roberta Pattinsona, odtwórcę głównej roli, próbującego poderwać piękną blondynkę.

Poza Pattinsonem na ekranie zobaczymy takich aktorów, jak Juliette Binoche, Sarah Gadon,Mathieu Amalric, Jay Baruchel, Kevin Durand, K'naan, Emily Hampshire, Samantha Morton i Paul Giamatti.

Polska premiera filmu zapowiedziana jest na 22 czerwca.

d2merqb

Podziel się opinią

Share
d2merqb
d2merqb