Trwa ładowanie...
dov1bt6
Megafon.pl
Box office

"Czarna Pantera" zarobiła ponad miliard dolarów

Komiksowa produkcja z Chadwickiem Bosemanem zarobiła już na całym świecie miliard dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Czarna Pantera" zarobiła ponad miliard dolarów
(Materiały prasowe)
dov1bt6

"Czarna Pantera" jest 16. filmem Disneya, któremu udało się przekroczyć miliard dolarów dochodu na świecie. Wśród filmów Marvela do tej pory były takie cztery: "Avengers", "Avengers: Czas Ultrona", "Iron Man 3" oraz "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów".

W USA "Czarna Pantera" zarobiła 521 milionów dolarów i znajduje się już na 9. pozycji box office w historii. Wkrótce powinna też trafić na drugie miejsce wśród filmów o superbohaterach. Wyprzedzi bowiem "Mrocznego rycerza". Najlepsi pozostaną "Avengersi" (623 miliony)

Obraz oparty jest na komiksie stworzonym przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Postać Czarnej Pantery zadebiutowała w roku 1966 w komiksie o Fantastycznej Czwórce. T'Challa (w tej roli Chadwick Boseman), czarnoskóry władca Wakandy, fikcyjnego afrykańskiego kraju, który stał się superbohaterem, doczekał się własnej ilustrowanej serii w roku 1973.

dov1bt6

W filmie widzimy jak po śmierci ojca T'Challa wraca do ojczyzny, by przejąć należny mu tron. W obsadzie znaleźli się również Andy Serkis, Martin Freeman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke oraz Angela Bassett i Forest Whitaker.

dov1bt6

Podziel się opinią

Share

dov1bt6

dov1bt6