Trwa ładowanie...

David Fincher ma już gwiazdy swojego serialu

Share
David Fincher ma już gwiazdy swojego serialu
d32ygol

David Fincher ujawnił kim będą gwiazdy jego nowego projektu - serialu "Mindhunter" dla platformy Netflix.

Kilka dni temu kontrakt podpisał Jonathan Groff. Na ekranie zobaczymy również - i to w głównych rolach - Annę Torv ("Fringe: Na granicy światów") i Holta McCallanya ("Podziemny krąg"). Te dwa nazwiska padały już wcześniej, ale dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że będą przewodzić reszcie obsady.

Cykl powstanie na podstawie książki byłego agenta FBI i specjalisty od profili przestępców Johna Douglasa oraz Marka Olshakera, "Mindhunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit".

Akcja serialu rozgrywać się będzie w roku 1979, a jej bohaterami będą agenci FBI zajmujący się seryjnymi mordercami - żeby złapać nowych przestępców, przeprowadzają rozmowy z tymi, którzy już zostali złapani. McCallany zagra Bila Tencha, utalentowanego detektywa, a Torv - panią psycholog. Groff wcieli się w jednego z agentów specjalnych.

Serial "Mindhunter" Fincher produkuje z Charlize Theron. Twórca "Siedem" stanie też za kamerą pierwszego odcinka. Realizacją kolejnych - jako tzw. showrunner - kierować będzie Scott Buck ("Dexter"). Buck będzie również pisał scenariusz we współpracy z Joe Penhallem.

d32ygol

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ygol
d32ygol