Trwa ładowanie...
Megafon.pl
deadpool 2

"Deadpool 2" ustanowił nowy rekord. To najlepiej zarabiający film dla dorosłych w historii

Filmy dla pełnoletnich widzów z założenia przyciągają do kin mniejszą widownię. Mimo ograniczenia wiekowego "Deadpool 2" wspiął się na szczyt listy box office, zrzucając z tronu hit wszech czasów "Avengers: Wojna bez granic".

Share
"Deadpool 2" ustanowił nowy rekord. To najlepiej zarabiający film dla dorosłych w historii
Źródło: Materiały prasowe
d398vqh

Nowa komiksowa produkcja 20th Century zarobiła pierwszego dnia 53,3 mln dol. To absolutny rekord dla filmu przeznaczonego dla dorosłych widzów (R-rated w USA), który w Polsce ma kategorię "od 15 lat" . Wcześniej najlepiej zarabiającym obrazem w tej kategorii był horror "To", który mógł się pochwalić wynikiem 50,4 mln dol.

Przez pierwsze trzy dni "Deadpool 2" zarobił w amerykańskich kinach 125 mln dol., a na całym świecie 301 mln dol., stając się najchętniej oglądanym filmem minionego weekendu.

Deadpool (Ryan Reynolds)
to alter ego Wade'a Wilsona, byłego najemnika, który w obliczu śmiertelnej choroby poddał się eksperymentowi z użyciem broni X i odrodził się jako niezniszczalny, na wpół szalony antybohater. Po przeżyciu wypadku oszpecony superbohater stara się odzyskać swoją pasję do życia podróżując po świecie i walcząc z przestępcami. W kontynuacji przeboju z 2016 r. Deadpool mierzy się z przybyszem z przyszłości, trafia do więzienia dla mutantów, a nawet tworzy supergrupę, będącą alternatywą dla pogardzanych przez niego X-Menów.

d398vqh

"Deadpool 2" trafił do polskich kin 18 maja. W obsadzie znaleźli się Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller, Leslie Uggams, Stefan Kapicic, Brianna Hildebrand, Karan Soni, Josh Brolin i Zazie Beet.

Kolejna nowość tego tygodnia to komedia "Pozycja obowiązkowa". Obraz opowiada o dojrzałych kobietach, które dołączają do klubu książki. Pewnego dnia 70-latki uznają, że szalenie inspirującą lekturą jest "Pięćdziesiąt twarzy Greya" E.L. James. W filmie grają Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen oraz Mary Steenburgen. W trzy dni produkcja zarobiła 12,5 mln dol.

Ostatnia nowość to "Wyszczekani". Bohaterem filmu dla całej rodziny jest samiec alfa, Rottweiler Max, który jako tajny agent musi uczestniczyć w pokazie psów. W filmie grają lub udzielają głosów psim bohaterom Alan Cumming, Natasha Lyonne, Will Arnett, Stanley Tucci i Ludacris. Komedia zarobiła 6 mln dol.

Obejrzyj zwiastun filmu "Wyszczekani":

Oto top 10 w USA:

  1. "Deadpool 2" - 125 mln dol.
  2. "Avengers: Wojna bez granic" - 28,7 mln dol.
  3. "Pozycja obowiazkowa" - 12,5 mln dol.
  4. "Life of the Party" - 7,7 mln dol.
  5. "Breaking In" - 6,5 mln dol.
  6. "Wyszczekani" - 6 mln dol.
  7. "I że ci nie odpuszczę" - 4,7 mln dol.
  8. "Ciche miejsce" - 4 mln dol.
  9. "Rampage: Dzika furia" - 1,5 mln dol.
  10. "RPG" - 1,3 mln dol.
d398vqh

Podziel się opinią

Share
d398vqh
d398vqh