Trwa ładowanie...
d3kzjiy

Dorota Doda Rabczewska

Najnowsze informacje
3.3
(8143 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Ciechanów

Filmografia:
d3kzjiy

Piosenkarka. Zanim Doda zaczęła występować z Virgin śpiewała w słynnym musicalu "Metro" w teatrze Buffo, ale od zawsze chciała śpiewać w zespole rockowym. Na wokalistkę zespołu została wybrana spośród 100 kandydatek. Jednak poważna, medialna kariera Dody rozpoczęła się od występu w reality show telewizji Polsat, "Bar".

Formacja istnieje od 2000 roku. Ich pierwszy album pt. "Virgin" sprzedał się w nakładzie ponad 11.000 egzemplarzy, jak na debiutujący zespół to bardzo dobry wynik! Po wydaniu pierwszej płyty nominowanej do Fryderyka w kategorii Najlepszy Debiut 2002 roku, zespół intensywnie koncertował. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich była... wysoka frekwencja na koncertach. W między czasie cały zespół pracował nad materiałem na drugą płytę.

Drugi album, zatytułowany "Bimbo", promowały utwory "Dżaga", "Kolejny raz" i "Nie zawiedź mnie". Muzyka na longplay’u była kontynuacją nurtu, jaki zespół wyznaczył sobie na pierwszym albumie.

24 października 2005 zespół wydał swój trzeci album "Ficca". Pierwszym singlem z tego albumu był "Znak pokoju", piosenka dzięki której zespół otrzymał nagrodę "Słowika Publiczności" podczas Sopot Festival 2005. Obecnie płytę promuje najnowszy singiel "2 bajki".

Popularność przekłada się także na wyniki sondaży oraz ankiet. Artystka otrzymała ostatnio TeleKamerę 2006 w kategorii "Muzyka", ale i w plebiscytach organizowanych w naszym serwisie wygrywała, bądź była bliska zwycięstwa.

Doda zabediutowała także w dubbingu. Stało się to przy okazji 'Asterixa i Wikingów'.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kzjiy
d3kzjiy
d3kzjiy