Trwa ładowanie...

„Dywizjon 303” – prawdziwa historia inspirowana słynną książką Arkadego Fiedlera

„Myślę, że każdy z nas Polaków, powinien ten film zobaczyć”- mówi Marek Fiedler, syn autora. W obsadzie m.in. Piotr Adamczyk i Maciej Zakościelny.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

„Dywizjon 303” – prawdziwa historia inspirowana słynną książką Arkadego FiedleraŹródło: Materiały prasowe
d3a60d9
d3a60d9

Już 31 sierpnia wejdzie do kin pierwszy polski film fabularny o Dywizjonie 303 .To prawdziwa historia Dywizjonu 303 inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera. Syn autora – Marek Fiedler przekonuje, że każdy z Polaków powinien ten film zobaczyć. Dzisiaj w sieci debiutują plakaty teaserowe, na których zobaczymy Macieja Zakościelnego, Piotra Adamczyka, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Annę Prus.

„Niesłychanie cieszę się, że ten film powstał. Myślę, że każdy z nas Polaków, powinien zobaczyć Dywizjon 303. Jestem bardzo związany z tym projektem, bo książkę napisał mój ojciec – Arkady Fiedler. Gdyby ojciec wiedział, że powstał ten film, niesłychanie by się ucieszył. Ta produkcja, na szczęście, nie będzie dzieliła w Polsce nikogo. Jest to temat jest dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać. To film o Polakach, którzy zasługują na to, żeby ich przypomnieć”.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.
W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.
W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

d3a60d9

Dywizjon 303 – bohaterstwo mamy we krwi!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3a60d9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a60d9