Trwa ładowanie...

#dziejesięnażywo: Krzysztof Mieszkowski o "Dziadach" Michała Zadary i decyzji Andrzeja Dudy [WIDEO]

"Dziady" w reżyserii Michała Zadary są jednym z najważniejszych polskich spektakli teatralnych XXI wieku. Nie mają wątpliwości co do tego krytycy i publiczność - bilety na wszystkie spektakle zostały wyprzedane z dużym wyprzedzeniem.

#dziejesięnażywo: Krzysztof Mieszkowski o "Dziadach" Michała Zadary i decyzji Andrzeja Dudy [WIDEO]
d2ev5jp
d2ev5jp

Jednak prezydent Andrzej Duda odmówił przyznani patronatu „Dziadom”. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział w programie #dziejesienazywo Krzysztof Mieszkowski, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

- Nie wypada odmówić patronatu Mickiewiczowi - tak Mieszkowski skomentował decyzję Andrzeja Dudy. Obecny prezydent nie podtrzymał honorowego patronatu, przyznanego przez Bronisława Komorowskiego.

Nikt przed Zadarą nie wystawił „Dziadów” w całości, bez skreśleń, tak żeby wybrzmiały wszystkie monologi i dialogi, które napisał Mickiewicz. Stało się to po raz pierwszy w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Projekt został podzielony na trzy odsłony. Część I, II I IV zaprezentowano w 2014 roku, III w 2015. W tym roku po raz pierwszy w historii polskiego teatru można zobaczyć całość dramatu Mickiewicza na scenie.

Cała rozmowa jest dostępna poniżej.

d2ev5jp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ev5jp