Trwa ładowanie...
Michał Żebrowski
30-10-2015 15:11

#dziejesienazywo: Michał Żebrowski o nerwach, na jakie narażony jest dyrektor teatru

Ukończona w 1896 roku sztuka należy dziś do ścisłego kanonu klasyki dramatycznej, pozostając jedną najbardziej cenionych i najczęściej wystawianych w dorobku Czechowa.

Share
#dziejesienazywo: Michał Żebrowski o nerwach, na jakie narażony jest dyrektor teatruŹródło: AKPA
d1g1nku

Będąc gościem naszego programu #dziejesięnażywo Michał Żebrowski w szczerej rozmowie z Anną Gacek opowiedział o nerwach, na jakie narażony jest dyrektor teatru. Mówiąc „to jest ten narkotyk", wyjawił również, co jest rekompensatą za stres. Jesteście ciekawi, co Michał Żebrowski kocha w swoim zwadzie? Koniecznie zobaczcie naszą rozmowę.

Aktor odwiedził studio programu #dziejsienażywo w związku z zbliżającą się premierą spektaklu "Wujaszek Wania" w reżyserii Andrzeja Bubienia, który rozpocznie szósty sezon teatru Szóste Piętro.

d1g1nku

Ukończona w 1896 roku sztuka należy dziś do ścisłego kanonu klasyki dramatycznej, pozostając jedną najbardziej cenionych i najczęściej wystawianych w dorobku Czechowa. Dzięki geniuszowi stylu i ponadczasowości zawartych w dramacie refleksji, „Wujaszek Wania” stanowi pozycję obowiązkową dla każdego miłośnika teatru.

Akcja sztuki rozgrywa się w momencie gdy jednostajne życie w prowincjonalnym majątku przerywa przyjazd profesora Sieriebriakowa oraz jego młodej, pięknej żony. Pod wpływem tego zdarzenia rozpoczyna się subtelna gra prawdy i fałszu, podszyta typowymi dla Czechowa namiętnościami: pożądaniem, nadzieją, bólem niespełnienia, a nade wszystko – miłością i pragnieniem odmiany swojego losu. Krąg postaci dramatu ożywia plejada znakomitych aktorów, od występującego w głównej roli Wojciecha Malajkata, przez Annę Dereszowską, Irenę Jun, Dorotę Krempę, Joannę Żółkowską, Piotra Machalicę, Miłogosta Reczka, po kreującego postać Astrowa Michała Żebrowskiego. Ta, po czechowowsku, naprzemiennie śmieszna i straszna opowieść jest okazją do spojrzenia na nas samych, podlegających codziennym presjom i życiowym dążeniom. Przygotowujący inscenizację dramatu Andrzej Bubień, po latach pracy na europejskich scenach dramatycznych i operowych (za które zbierał liczne nagrody i wyróżnienia, na czele z nominacją do rosyjskiej Złotej
Maski), powraca do autora „Trzech sióstr”. Jego spektakl dowodzi, że przenikliwość spojrzenia Czechowa nie straciła dziś nic ze swojej aktualności.

Premiera 21 listopada 2015r.

d1g1nku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g1nku
d1g1nku