Trwa ładowanie...
d42pwg0

Dziś w TV: „Pitbull. Nowe porządki” największym hitem niedzieli [18.09.]

Niedzielne hity filmowe w TV prezentują się niezwykle apetycznie. Dziś będziemy mogli zobaczyć ostatni kinowy przebój Patryka Vegi – „Pitbull. Nowe porządki”. Oprócz tego dla widzów przygotowano m.in. kolejną odsłonę „Szybkich i wściekłych”. W niedzielny wieczór wiele dobrego znajdą w TV miłośnicy twórczości Krzysztofa Kieślowskiego. Co zatem obejrzeć na koniec weekendu? Sprawdź siedem wybranych przez nas propozycji z dzisiejszego programu TV!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
pitbull
pitbull (Materiały prasowe)
d42pwg0

„Szybcy i wściekli 5”

Przegląd filmów, które obejrzymy dziś w TV, rozpoczynamy od piątej części „Szybkich i wściekłych”. Obraz Justina Lina kontynuuje historię Braiana O’Connera oraz Dominica Toretto. Brian wydostaje swojego kompana z więzienia. Dom kryje się przed wymiarem sprawiedliwości w Rio de Janeiro. Tam jednak szybko naraża się skorumpowanemu biznesmenowi. Aby unieszkodliwić bogatego przedsiębiorcę, Dom i Brian zwołują swoich przyjaciół, by przeprowadzić spektakularny napad na jego majątek. W rolach głównych występują: Vin Diesel, Paul Walker oraz Jordana Brewster.

„Szybcy i wściekli 5” – TV Puls g. 20:00

d42pwg0

„Pitbull. Nowe porządki”

Bez wątpienia największym filmowym hitem, jaki obejrzymy dziś w TV, jest ostatni obraz Patryka Vegi – „Pitbull. Nowe porządki”. Akcja produkcji skupia się na funkcjonariuszu o pseudonimie „Majami”. Policjant staje na czele oddziału, który ma za zadanie rozpracować mokotowską grupę przestępczą znaną jako „Gang obcinaczy palców”. Jej działaniami kieruje niejaki Tomasz Barbasiewicz. Mafia specjalizuje się w wymuszaniu haraczy, porwaniach, a także bestialskich morderstwach. „Majami” wraz z „Gebelsem” rozpoczyna niebezpieczne śledztwo. W rolach głównych Piotr Stramowski, Bogusław Linda, Maja Ostaszewska, Andrzej Grabowski i Krzysztof Czeczot.

„Pitbull. Nowe porządki” – HBO g. 20:10

„Przypadek”

Dziś w TV wiele dobrego czeka na fanów filmów Krzysztofa Kieślowskiego. „Przypadek” to jeden z najlepszych obrazów zrealizowanych przez tego reżysera, zgodnie uznawany za arcydzieło polskiej kinematografii. Dramat ukazuje perypetie Witka Długosza. Chłopak jest studentem medycyny. Po śmierci ojca decyduje się on przerwać naukę. Bohater usiłuje zdążyć na pociąg do Warszawy. W tym momencie historia Witka zostaje przedstawiona w trzech różnych wariantach. Każdy z nich kończy się w zupełnie inny sposób. Reżyser stara się udowodnić, że o ludzkim losie w bardzo dużym stopniu decyduje tytułowy przypadek. W roli głównej Bogusław Linda.

d42pwg0

„Przypadek” – TVP Kultura g. 20:50

„Braveheart – Waleczne Serce”

W niedzielny wieczór nadarzy się okazja do przypomnienia sobie obsypanego Oscarami obrazu Mela Gibsona – „Braveheart – Waleczne Serce”. Trwający niemal trzy godziny film przedstawia historię Williama Wallace’a – legendarnego szkockiego przywódcy, który przodował swoim wojskom w nierównej walce przeciw angielskiemu okupantowi w XIII wieku. Główny wszczyna bunt po tym, jak jego ukochana zostaje skrzywdzona przez żołnierzy. Doskonale zrealizowane, fenomenalne kino historyczne. W roli głównej sam Mel Gibson.

„Braveheart – Waleczne Serce” – Canal+ Film g. 22:05

d42pwg0

„Krótki film o zabijaniu”

„Przypadek” nie jest jedyną produkcją Krzysztofa Kieślowskiego, jaką zobaczymy dziś w TV. Fani twórczości reżysera mogą spędzić niedzielny wieczór przy doskonałym „Krótkim filmie o zabijaniu”. Obraz przedstawia historię młodego mężczyzny, który bez powodu morduje napotkanego przypadkiem taksówkarza. Ze względu na brak okoliczności łagodzących, chłopakowi grozi kara śmierci. Obrońcą zabójcy zostaje adwokat, który opowiadał się przeciwko zabijaniu skazanych. „Krótki film o zabijaniu” to jeden z najlepszych dramatów psychologicznych polskiej kinematografii. W rolach głównych Mirosław Baka oraz Krzysztof Globisz.

„Krótki film o zabijaniu” – Kino Polska g. 22:35

„21 Jump Street”

Dziś w TV będzie można także obejrzeć przebojowe komedie. Wśród nich m.in. „21 Jump Street” w reżyserii Phila Lorda oraz Christophera Millera. Film opowiada o dwóch niezdarnych policjantach zwerbowanych do misji specjalnej. Ich celem jest powrót do szkoły i udawanie licealistów. Wszystko po to, by dotrzeć do dealera niezwykle groźnych narkotyków. W rolach głównych Channig Tatum, Jonah Hill oraz Ice Cube.

d42pwg0

„21 Jump Street” – TVN Siedem g. 23:20

„Whiplash”

Ostatnim polecanym filmem z dzisiejszego programu TV jest nagrodzony trzema Oscarami „Whiplash” Damiena Chazellego. Obraz przedstawia historię młodego perkusisty, który dołącza do elitarnej jazzowej orkiestry kierowanej przez sadystycznego dyrygenta Terence’a Fletchera. Między muzykiem a jego nauczycielem rozpoczyna się zawzięta rywalizacja. Świetne kino z fenomenalną ścieżką dźwiękową. W rolach głównych Miles Teller oraz J.K. Simmons.

„Whiplash” – HBO g. 23:55

d42pwg0

Podziel się opinią

Share
d42pwg0
d42pwg0